يا امام نقي (ع)

یا ضامن آهو جانم فدای امام نقی (ع)


یا ضامن آهو جانم فدای امام نقی (ع)
یا امام رئوف مدد
قالب وبلاگ

به نقل از آیت الله بهجت :
باید انتظار فرج حضرت غائب (عج) را داشته باشیم و در هر وقت و هر حال باید منتظر باشیم، ولی آیا می شود انتظار فرج داشته باشیم، بدون مقدمات و تحمل ابتلائاتی که برای اهل ایمان پیش می آید؟!

مهمتر از دعا برای تعجیل فرج حضرت، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور او میباشد.امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

فرا رسیدن ماه شعبان،ماه حضرت محمد (ص)،ماه میلاد سید الشهدا (ع)،حضرت اباالفضل العباس (ع) قمر بنی هاشم،سید الساجدین امام سجاد (ع)، حضرت صاحب الزمان(عج) و حضرت علی اکبر (ع) بر همه عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت مبارک باد

[ ۱۳٩۱/۳/۳۱ ] [ ٧:۱۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

ای کسانی که ایمان آورده اید، مراقب خویشتن باشید، مبادا پس از آنکه راه یافته اید کسانی که گمراه شده اند به شما زیانی برسانند(گمراهتان کنند).
بازگشت شما و آنان همگی به سوی خداست، آن گاه شما و آنان را از حقیقت فرجام آنچه می کردید آگاه خواهد ساخت.

سوره مائده،آیه 115.

 

قرآن کریم ، جانم فدای امام نقی علیه السلام

[ ۱۳٩۱/۳/۳۱ ] [ ٦:۱٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

و کسانی از شما که آیات ما را دروغ انگاشته اند کرانی هستند که از شنیدن سخن حق ناتوانند و لال هایی هستند که از گفتن حق ناتوانند. آنها در تاریکی ها به سر می برند، از این رو نمی توانند راه درست را ببینند.
خدا هر که را بخواهد گمراه می کند و هر که را بخواهد بر راهی راست قرار می دهد.
انعام/آیه 39.

قرآن کریم ، جانم فدای امام نقی علیه السلام


[ ۱۳٩۱/۳/۳۱ ] [ ٥:۳۸ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

وای بر هتاکین !!!

و وای بر سکوت کنندگان !!!

 

با انتشار کیلیپ هتک حرمت و پاره کردن قرآن و کتب ادعیه در شهر اصفهان، به نظر می رسد پروژه دشمنان اسلام وارد فاز جدیدی شده لذا بهتر است دستگاه های مربوطه هر چه سریع تر با بررسی این مسأله و شناسایی افراد موهن، آنان را محاکمه و مجازات کنند تا جلوی تکرار چنین رفتارهای گرفته شود

انتشار کیلیپی جدید از هتک حرمت وقیحانه دشمنان اسلام در شهر اصفهان، نشان می دهد پروژه ای که «شاهین نجفی» و آهنگ توهین آمیز وی بخشی از آن را تشکیل می داد، همچنان ادامه دارد و وارد فاز جدیدی شده است.

گفتنی است این پروژه از سال گذشته با راه اندازی صفحه ای در سایت فیسبوک با نام «کمپین یادآوری............» آغاز شد. در ادامه این پروژه تعداد زیادی طرح، کاریکاتور، جک و غیره علیه ائمه علیهم السلام در فضای مجازی و صفحات مختلف فیسبوک منتشر شد. با انتشار آهنگ توهین آمیز خواننده ایرانی مقیم آلمان «شاهین نجفی»، پروژه دشمنان اسلام وارد فاز جدیدی شد و پس از آن ده ها صفحه جدید در فضای مجازی برای مورد هتک حرمت قرار دادن ائمه علیهم السلام در فیسبوک راه اندازی شد.

اکنون با انتشار کیلیپ هتک حرمت و پاره کردن قرآن و کتب ادعیه در شهر اصفهان، به نظر می رسد پروژه دشمنان اسلام وارد فاز جدیدی شده لذا بهتر است دستگاه های مربوطه هر چه سریع تر با بررسی این مسأله و شناسایی افراد موهن، آنان را محاکمه و مجازات کنند تا جلوی تکرار چنین رفتارهای گرفته شود.

قابل ذکر است این کیلیپ در سایت یوتیوب با عنوان "پاره کردن قرآن امامزاده در اصفهان به دست یک اسلام ستیز" منتشر شده است. منتشر کنندگان این کیلیپ آهنگ توهین آمیز «شاهین نجفی» را برای صدای این کیلیپ انتخاب کرده اند. در این کیلیپ یک جوان اصفهان شبانه وارد امامزاده می شود و تعدادی از کتب ادعیه و قرآن را پاره کرده و سپس به مهر و دیگر اشیاء موجود در محل اهانت می کند.

تصویر چهره این فرد موهن به طور کامل و شفاف دیده می شود لذا دستگاه های مربوطه به راحتی می توانند او را شناسایی و با تحویل دادنش به دادگاه مورد محاکمه قرار دهند.

 

توهین به مقدسات، امام نقی علیه السلام

 

دوستان عزیز تا نابودی کامل دشمنان اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)

به مبارزه ادامه دهید !!!

[ ۱۳٩۱/۳/۳٠ ] [ ٩:٤۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
 

امام نقی علیه السلام می‌فرمایند:

کسی که از آفریدگار اطاعت کند، از خشم آفریده‌ها باکی ندارد.

تحف‌العقول 482

emam naghi emam naghi emam naghi emam naghi
[ ۱۳٩۱/۳/۳٠ ] [ ٦:۱٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

ظاهرا هنوز سناریوی اهانت به امامان معصوم (علیهم السلام)به صورت هماهنگ توسط مرتدین عامل غرب و وهابیت ادامه دارد.

 

به گزارش ندای انقلاب به نقل از جام نیوز، در ادامه سناریوی تخریب امامان معصوم (علیهم السلام)، ملازاده مدیر شبکه وهابی وصال فارسی، به دنباله روی از سلمان رشدی ها و شاهین نجفی ها، به سبک دیگری به تخریب ائمه معصومین پرداخته و گفت: «امام جعفر صادق {ع} اصلا شیعه نبود.»
این مدیر شبکه وهابی در سخنانی مضحک، افزود: «امام صادق{ع} رافضی نبود و به امامت و عصمت اعتقادی نداشت بطوری که آن حضرت حتی با رافضیان مناظره می کرد.»

لازم به ذکر است که شبکه های وهابی برای تخریب ائمه اطهار(علیهم السلام) از هیچ کوششی دریغ نکرده و با ایجاد شبهه سعی در تضعیف باورهای شیعیان دارند.

این در حالی است که شیعیان دائما، با بی توجهی به شبکه های وهابیت، با بصیرت و آگاهی نسبت به اقدامات وهابیون و شناخت افکار پلید آنها هجوم وهابیت به اعتقادات خود را خنثی می کنند.

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقییا امام نقی (ع)

 

 

باید که پی حق تو باشیم آقا!

دلداده ی مطلق تو باشیم آقا!

تا خار به چشم دشمنانت بکنیم

باید که فرزدق تو باشیم آقا!

[ ۱۳٩۱/۳/۳٠ ] [ ٤:٢٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

 

,NAGHI,imam naghi , emam naghi

[ ۱۳٩۱/۳/۳٠ ] [ ۳:٥٥ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

در قسمت نظرات  دوست آسمانی خود را معرفی کنید ؟

 

این پستها رو هم حتما بخونید و نظر بدهید :

 

بعد 600 سال قحطی (مبعث رسول اکرم صلوات الله علیه و آله)

روایت امام نقی (ع) از مبعث

 

تنها با ارسال یک اس‌ام‌اس به 30003207 دوست آسمانی خود را پیدا کنید.دوستی که دقیقاً در روز و ماه تولد شما به خدا رسیده است. روز و ماه تولدتان را که به این شماره اس‌ام‌اس کنید شهیدی به شما معرفی خواهد شد که در روز تولد شما به مقام شهادت نائل ...شده است، مثلاً 3 آذر را اس‌ام‌اس می‌کنید و در پاسخ، نام و نام خانوادگی شهید و قطعه و ردیف مزار آن را دریافت می‌کنید. راستی، اگر دستانت با یار آسمانی‌ات پیوند خورد و مخاطب محرمانه‌ترین نجواهایت را از میان یاران حسین (ع) یافتی، سلام ما را هم به او و همراهانش برسان!


دوست آسمانی من : شهید سید محمد حسن حاجی پور، بهشت زهرا(س) تهران، قطعه 27، ردیف

 

یاد همه شهدای عزیز به خیر


"دایی عزیزم ،شهید محمد حسن اسماعیل زاده -شهادت 8 آذر 1360 عملیات طریق القدس آزاد سازی بستان-

دوست آسمانی شما چه کسی است دایی عزیزم ؟

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی


[ ۱۳٩۱/۳/٢٩ ] [ ٥:۱۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

من توبه کرده ام.....


با سنگ هر گناه پرم را شکسته ام
آه ای خـــدا ، خودم کمرم را شکسته ام

نه راه پیش مانده برایم نه راه پس
پلهای امن پشت سرم را شکسته ام

من دانه دانه اشک خودم را فروختم
نرخ طلایی گهرم را شکسته ام

دیگر مرا نشان خودم هم نمی دهند
آیینه های دور و برم را شکسته ام

دنیا شکست خورده تر از من ندیده است
حالا به سنگ خورده ، سرم را شکسته ام

آرام کن مرا و در آغوش خود بگیر
حالا که بغض شعله ورم را شکسته ام

راهم بده به باغهای شجرهای طیبه
من توبه کرده ام ، تبرم را شکسته ام

حالا ببین که به غیر از گدا شدن
در پیشگاه تو هــــنرم را شکسته ام

الــــــــهی العفـــــــو..الــــــــهی العفـــــــو

[ ۱۳٩۱/۳/٢٩ ] [ ۳:۳٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

بعد 600 سال قحطی

بسم الله الرحمن الرحیم

قَدْ جَاءَکُمْ رَسولُنَا یُبَینُ لَکُمْ عَلی فَتْرَةٍ مِّنَ الرُّسلِ

همانا رسولمان آمد که (حقایق) را برایتان تبیین کند، (آن هم) در دوران فاصله میان رسولان ... (1)


فکر کن 600 سال باران نیامده باشد، 600 سال زمین نگاه ملتمسانه اش را به آسمان دوخته باشد، آن قدر که چشم هایش از انتظار سفید شده باشد. انگار کن 600 سال، اهالی این سیاره عجیب را خواب در خود گرفته باشد. اصلا تصور کن 600 سال خورشید نتابیده باشد؛ یک کسوف 600 ساله. همه تشنه، همه تاریک، همه خواب ...

 

حال آن روزگار را مولا علی (ع) بهتر از همه وصف کرده؛

(2)  اَرْسَلَهُ عَلی حِینِ فَتْرَةٍ مِنَ الرُّسُلِ، وَ طُولِ هَجْعَةٍ مِنَ الاُمَم، وَاعْتِزامٍ مِنَ الْفِتَنِ، وَ اِنْتِشارٍ مِنَ الاُمُورِ، وَ تَلَظٍّ مِنَ الْحُرُوبِ، وَالدُّنْیا کاسِفَةُ النُّورِ، ظاهِرَةُ الْغُرُورِ، عَلی حِینَ اصْفِرارٍ مِنْ وَرَقِها، وَ اِیاسٍ مِنْ ثَمَرِها، وَ اِغْوارٍ مِنْ مائها، قَدْ دَرَسَتْ مَنارُ الْهُدی، وَ ظَهَرَتْ اَعْلامُ الرِّدی؛

(خدا، محمد (ص) را توی دوره ای فرستاد که) فاصله میان پیامبرها زیاد شده بود خواب غفلت امت ها طولانی شده بود و امور حیات بشر از هم گسیخته بود، آتش جنگ ها شعله ور بود، دنیا روی فریبش را نمایان کرده بود، برگ های درخت حیات زرد شده بود و همه از میوه دادن و بارور شدن این درخت، ناامید شده بودند و آب حیات فروکش کرده بود، نشانه های هدایت کهنه شده بود؛ و نشانه های گمراهی نمایان شده بود...

 

بعد 600 سال تاریک، بعد 600 سال قحطی وحی، بعدد 600 سال بی پیامبری، بعد 600 سال خواب غفلت اهالی زمین، توی نقطه ای از این سیاره، دوباره خورشید نمایان شد، دوباره آسمان باریدن گرفت و قلب بشری که خواندن نمی دانست، لبریز کلمه های وحی شد. همه سیراب شدند، همه نورانی، همه بیدار ...

 

 

پی نوشت ها :

1.مائده/19

2.خطبه 89 نهج البلاغه

 

"مریم روستا"

 

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

یاد اون روزهای طلایی مکه و مدینه به خیر ...
این آخرین عکسی بود که از حرم حضرت محمد (ص) گرفتم ...

یا رسول الله دوباره دعوتم می کنی؟

 

(نظرات پست بعدی فعال است)

 

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

(نظرات برای این پست فعال است)

پیشوای دهم ما حضرت امام نقی (علیه السلام) مى فرماید:

«هنگامی که محمد (صلی الله علیه و آله) ترک تجارت شام گفت و آنچه خدا از آن راه به وی بخشیده بود به مستمندان بخشید، هر روز به کوه حراء میرفت و از فراز آن به آثار رحمت پروردگار مینگریست، و شگفتیهای رحمت و بدایع حکمت الهی را مورد مطالعه قرار میداد.
به اطراف آسمانها نظر میدوخت، و کرانه های زمین و دریاها و دره ها و دشتها و بیابانها را از نظر میگذرانید، و از مشاهده آن همه آثار قدرت و رحمت الهی، درس عبرت می آموخت.
ازآنچه می دید، به یاد عظمت خدای آفریننده می افتاد. آن گاه با روشن بینی خاصی به عبادت خداوند اشتغال می وزید. چون به سن چهل سالگی رسید خداوند نظر به قلب وی نمود، دل او را بهترین و روشنترین و نرمترین دلها یافت.
در آن لحظه خداوند فرمان داد درهای آسمانها گشوده گردد. محمد (صلی الله علیه و آله) از آنجا به آسمانها مینگریست، سپس خدا به فرشتگان امر کرد فرود آیند، و آنها نیز فرود آمدند، و محمد (صلی الله علیه و آله) آنها را میدید. خداوند رحمت و توجه مخصوص خود را از اعماق آسمانها به سر محمد (صلی الله علیه و آله) و چهره او معطوف داشت.
در آن لحظه محمد (صلی الله علیه و آله) به جبرئیل که در هاله ای از نور قرار داشت نظر دوخت. جبرئیل به سوی او آمد و بازوی او را گرفت و سخت تکان داد و گفت: ای محمد! بخوان. گفت چه بخوانم؟ «ما اقرا»؟
جبرئیل گفت: «نام خدایت را بخوان که جهان و جهانیان را آفرید. خدائی که انسان را از ماده پست آفرید (نطفه). بخوان که خدایت بزرگ است. خدائی که با قلم دانش آموخت و به انسان چیزهائی یاد داد که نمیدانست». پیک وحی، رسالت خود را به انجام رسانید، و به آسمانها بالا رفت. محمد (صلی الله علیه و آله) نیز از کوه فرود آمد. از مشاهده عظمت و جلال خداوند و آنچه به وسیله وحی دیده بود که از شکوه و عظمت ذات حق حکایت مىکرد،بیهوش شد، و دچار تب گردید.
از این که مبادا قریش و مردم مکه نبوت او را تکذیب کنند، و به جنون و تماس با شیطان نسبت دهند، نخست هراسان بود. او ازروز نخست خردمندترین بندگان خدا و بزرگترین آنها بود. هیچ چیز مانند شیطان و کارهای دیوانگان و گفتار آنان را زشت نمیدانست.
در این وقت خداوند اراده کرد به وی نیروی بیشتری عطا کند، و به دلش قدرت بخشد. بدین منظور کوه ها و صخره ها و سنگلاخها را برای او به سخن در آورد. به طوری که به هر کدام میرسید، ادای احترام میکرد. و میگفت: السلام علیک یا حبیب الله! السلام علیک یا ولی الله! السلام علیک یا رسول الله! ای حبیب خدا مژده باد که خداوند تو را از همه مخلوقات خود، آنها که پیش از تو بوده اند، و آنها که بعدها می آیند برتر و زیباتر و پرشکوهتر و گرامیتر گردانیده است.
از این که مبادا قریش تو را به جنون نسبت دهند، هراسی به دل راه مده. زیرا بزرگ کسی است که خداوند جهان به وی بزرگی بخشد، و گرامی بدارد! بنابراین از تکذیب قریش و سرکشان عرب ناراحت مباش که عن قریب خدایت تو را به عالیترین مقام خواهد رسانید، و بالاترین درجه را به تو خواهد داد.
پس از آن نیز پیروانت به وسیله جانشین تو علی بن ابیطالب (علیه السلام) ازنعمت وصول به دین حق برخوردار خواهند شد، و شادمان میگردند. دانش تو به وسیله دروازه شهرستان حکمت و دانشت علی بن ابیطالب در میان بندگان و شهرها و کشورها منتشر میگردد.
به زودی دیدگانت به وجود دخترت فاطمه (سلام الله علیها) روشن میشود، و از وی و همسرش علی، حسن و حسین که سروران بهشتیان خواهند بود، پدید می آیند.
عن قریب دین تو در نقاط جهان گشترش می یابد. دوستان تو و برادرت علی پاداش بزرگی خواهند یافت. لوح حمد را به دست تو میدهیم، و تو آن را به برادرت علی می سپاری. پرچمی که در سری دیگر همه پیغمبران و صدیقان و شهیدان در زیر آن گرد می آیند، و علی تا درون بهشت پرنعمت فرمانده آنها خواهد بود.
من در پیش خود گفتم: «خدایا! این علی بن ابیطالب که او را به من وعده می دهی کیست؟ آیا او پسر عم من است؟ ندا رسید ای محمد! آری، این علی بن ابیطالب برگزیده من است که به وسیله او این دین را پایدار میگردانم، و بعد از تو برهمه پیروانت برتری خواهد داشت.

بحار الانوار - ج 18 ص 205 و ج 17 ص 309 چاپ جدید

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

 

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ٩:۳٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی چون مظهر پاکی ست نامش

برای قرن آسوده گران است ...

 

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ٩:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

جانم به فدایت امام نقی علیه السلام

 

دل ما کی به تو ایمان فراوان دارد

شیرِ در پرده به چشمان تو ایمان دارد

بیم آن است که ما یک شبه مرداب شویم

رفته رفته نکند جعفر کذاب شویم

 

 

imam naghi

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

القاب امام نقی  (ع)

القاب امام علی النقی الهادی علیه السلام گوشه هایی از فضائل ،مناقب وصفات والای ایشان را به خوبی تصویر می کنند

الامین

التقی

الناصح

المتوکل

المرتضی

الفقیه

الطیب

العسکری

الوضح

الرشید

الشهید

الوفی

الخالص

العالم

نقی

فتاح

هادی

نجیب

مؤتمن

 

emam naghi

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ۳:٠٢ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢۸ ] [ ٩:٠٠ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی یعنی پاک

و پاکی همیشه دشمن داشته است ....

 امام نقی امام نقی امام نقی

The meaning of Naghi is Purity & Purity has always bad enemies

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

شیعه یعنی ...


ساقی امشب باده از بالا بریز
باده از خم خانه مولا بریز
باده ای بی رنگ و آتشگون بده
زانکه دوشم داده ای افزون بده
ای انیس خلوت شبهای من
می چکد نام تو از لبهای من
محو کن در باده ات جام مرا
کربلایی کن سرانجام مرا
یا علی، درویش و صوفی نیستم
فاش می گویم که کوفی نیستم
موجها را می شناسی مو به مو
شرحی از زلف پریشانت بگو
باز کن دیباچه توحید را
تا بجوید ذره ای خورشید را
یا علی بار دگر اعجاز کن
مشتهای کوفیان را باز کن
باز کن چشمان نازآلوده را
بنگر این چشم نیاز آلوده را
شاهد اقبال در آغوش کیست؟
کیسه نان و رطب بر دوش کیست؟
کیست آن کس کز علی یادی کند؟
بر یتیمان من امدادی کند؟
دست گیرد کودکان درد را
گرم سازد خانه های سرد را
شد زمین لبریز مسکین و یتیم
ما گرفتار کدامین هیأتیم
با یتیمان چاره "لاتقهر" بود
پاسخ سائل "ولا تنهر" بود
دست بردار از تکبر وز خطا
شیعه یعنی جود و احسان و عطا
یا علی، امروز تنها مانده ایم
در هجوم اهرمن ها مانده ایم
یا علی، شام غریبان را ببین
مردم سر در گریبان را ببین
گردش گردونه را بر هم بزن
زخمهای کهنه را مرهم بزن

حیدرا یک جلوه محتاج توأم
دار برپا کن که حلاج توأم
جلوه ای کن تا که موسایی کنم
یا به رقص آیم مسیحایی کنم
یک دو گام از خویشتن بیرون زنم
گام دیگر بر سر گردون زنم
گام بردارم، ولی با یاد تو
سر نهم بر دامن اولاد تو
شیعه یعنی شرح منظوم طلب
از حجاز و کوفه تا شام و حلب
شیعه یعنی یک بیابان بی کسی
غربت صد ساله بی دلواپسی
شیعه یعنی صد بیابان جستجو
شیعه یعنی هجرت از من تا به او
شیعه یعنی دست بیعت با غدیر
بارش ابر کرامت بر کویر
شیعه یعنی عدل و احسان و وقار
شیعه یعنی انحنای ذوالفقار
از عدالت گر تو می خواهی دلیل
یاد کن از آتش و دست عقیل
جان مولا حرف حق را گوش کن
شمع بیت المال را خاموش کن
این تجملها که بر خوان شماست
زنگ مرگ و قاتل جان شماست
شیعه یعنی وعده ای با نان جو
کشت صد آیینه تا فصل درو
شیعه یعنی قسمت یک کاسه شیر
بین نان خشک خود با یک اسیر
گر چه قرآن را مرتب خوانده ایم
از قلم نقش مرکب خوانده ایم
سوره ها خواندیم بی وقف و سکون
کس نشد واقف به سر "یسطرون"
تا به کی در لفظ مانی همچو من
سیر معنا کن چو هفتاد و دو تن
شیعه یعنی عشقبازی با خدا
یک نیستان تکنوازی با خدا
شیعه یعنی هفت خطی در جنون
شیعه توفان می کند در کاف و نون
شیعه یعنی تندر آتش فروز
شیعه یعنی زاهد شب، شیرروز
شیعه یعنی شیر، یعنی شیر مرد
شیعه یعنی تیغ عریان در نبرد
شیعه یعنی تیغ، تیغ موشکاف
شیعه یعنی ذوالفقار بی غلاف
شیعه یعنی سابقون السابقون
شیعه یعنی یک تپش عصیان و خون
شیعه باید آبها را گل کند
خط سوم را به خون کامل کند
خط سوم خط سرخ اولیاست
کربلا بارزترین منظور ماست
شیعه یعنی بازتاب آسمان
بر سر نی جلوه رنگین کمان
شیعه یعنی امتزاج نار و نور
شیعه یعنی رأس خونین در تنور
شیعه یعنی هفت وادی اضطراب
شیعه یعنی تشنگی در شط آب
شیعه یعنی دعبل چشم انتظار
می کشد بر دوش خود چل سال دار
شیعه باید همچو اشعار کمیت
سر نهد برخاک پای اهل بیت(ع)
یا فرزدق وار در پیش هشام
ترک جان گوید به تصدیق امام
مادر موسی که خود اهل بلاست
جرعه نوش از باده جام بلاست
در تب پژواک بانگ الرحیل
می نهد فرزند بر دامان نیل
نیل هم خود شیعه مولای ماست
اکبر اوییم و او لیلای ماست..

 

شاعر / نویسنده : مرحوم شادروان زنده یاد محمد رضا آقاسی

 

 

امام نقی امام نقی امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

امام نقی علیه السلام

جانم به فدایت مولا ....

 

imam naghi, imam naghi, imam naghi,

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٩:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

جانم به فدایت امام نقی علیه السلام

 

دل ما کی به تو ایمان فراوان دارد

شیرِ در پرده به چشمان تو ایمان دارد

بیم آن است که ما یک شبه مرداب شویم

رفته رفته نکند جعفر کذاب شویم

imam naghi

مطالب قدیمی تر رو از دست ندید ...

 

" التماس دعا "

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

امروز باید بیشتر از هر  زمانی به این حدیث زیبای امام رضا (ع)  توجه کنیم

 

شیعیان ما کسانی هستند که تسلیم امر و نهی ما باشند

گفتار ما را سر لوحه زندگی خود قرار دهند

مخالف دشمنان ما باشند و هر که چنین نباشد از ما نیست.

 

امام رضا علیه السلام، جامع احادیث الشیعه، جلد 1، صفحه 171.

 

یاد حرم به خیر

این حدیث زیبا رو تو حرم قشنگ و با صفای آقا -رواق امام خمینی (ره)- خوندم ...

 

حرم امام نقی (ع)

 

جانم فدایت امام نقی علیه السلام ما تا آخر هستیم تا نابودی کامل دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام  ...

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٤:٢۸ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

قالَ امام علی النقی علیه السلام : الْهَزْلُ فکاهَةُ السُّفَهاءِ، وَ صَناعَةُ الْجُهّالِ.


امام علی النقی علیه السلام فرمود:

مسخره کردن و شوخى هاى - بى مورد - از بى خردى است و کار انسان هاى نادان مى باشد.

emam naghi

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

قالَ امام علی النقی علیه السلام :

الْحَسَدُ ماحِقُ الْحَسَناتِ، وَالزَّهْوُ جالِبُ الْمَقْتِ، وَالْعُجْبُ صارِفٌ عَنْ طَلَبِ الْعِلْمِ داعٍ إ لَى الْغَمْطِ وَالْجَهْلِ، وَالبُخْلُ اءذَمُّ الاْ خْلاقِ، وَالطَّمَعُ سَجیَّةٌ سَیِّئَةٌ.


امام علی النقی علیه السلام  فرمود :

حسد موجب نابودى ارزش و ثواب حسنات مى گردد.
تکبّر و خودخواهى جذب کننده دشمنى و عداوت افراد مى باشد.
عُجب و خودبینى مانع تحصیل علم خواهد بود و در نتیجه شخص را در پَستى و نادانى نگه مى دارد.
بخیل بودن بدترین اخلاق است ؛ و نیز طَمَع داشتن خصلتى ناپسند و زشت مى باشد.

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

امام نقی علیه اسلام فرمودند :

افسوس کوتاهی کارهای گذشته را با تلاش در آینده جبران کنید .

"تحف العقول، ص 512"

"مسند الامام الهادی، ص 340"

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی 

زیباترین نام جهان است

 

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٧ ] [ ۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

شهادت غریبانه امام موسی جعفر (ع)

هفتمین خورشید ولایت

پدر مهربان ولی نعمت  مهربانمان

آقا علی بن موسی الرضا (ع)

بر همه عاشقان عصمت و طهارت علیهم السلام تسلیت باد ...

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

احادیثی زیبا از امام موسی کاظم علیه السلام

 

امام کاظم (ع) :

عالم را به جهت عملش تعظیم و احترام کن و با او منازعه منما، و اعتنائی به جاهل مکن ولی طردش هم نگردان، بلکه او را جذب نما و آنچه نمی داند تعلیمش بده.

"تحف العقول"

 

امام کاظم (ع):

خدواند متعال رحمت کند بنده ای را که در مسائل دینی تفقه و تحقیق نماید(عالم باشد) و نسبت به مردم شناخت پیدا کند، گرچه مردم او را نشناسند و قدر و منزلت او را ندانند.

"نزهه الناظر"

 

امام کاظم (ع) :

مومن همیشه، در معرض خیر و سعادت خواهد بود، اگر (در سختی باشد و) بدنش قطعه قطعه گردد برایش خوشبختی است و اگر هم تمام شرق و غرب دنیا در اختیارش قرار گیرد، نیز برایش خیر و سعادت است.

"کتاب التمحیص"

 

امام کاظم (ع) :

امانت داری و راستگویی، هر دو موجب توسه روزی می شوند:

ولیکن خیانت در امانت و دروغ گویی موجب فلاکت و بیچارگی و سبب تیرگی دل می باشد.

"تحف العقول"

 

امام کاظم (ع) :

هر که زبانش صادق باشد اعمالش تزکیه است، هر که فکر و نیش پاک باشد در روزیش توسعه خواهد بود، هر که به دوستان و آشنایانش نیکی و احسان کند، عمرش طولانی خواهد شد.

"تحف العقول"

 

امام کاظم (ع) :

کسی که مزه رنج و سختی را نچشیده، نیکی و احسان در نزد او جایگاهی ندارد.

"بحار الانوار، ج 78، ص 333"

[ ۱۳٩۱/۳/٢٦ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

قالَ الامام علی النقی علیه السلام : مَنْ اءنِسَ بِاللّهِ اسْتَوحَشَ مِنَ النّاسِ، وَعَلامَةُ الاْنْسِ بِاللّهِ الْوَحْشَةُ مِنَ النّاسِ.


امام علی النقی علیه السلام فرمود :

کسى که با خداوند متعال مونس باشد و او را اءنیس خود بداند، از مردم احساس وحشت مى کند.
و علامت و نشانه اءنس با خداوند وحشت از مردم است یعنى از غیر خدا نهراسیدن و از مردم احتیاط و دورى کردن .

imam naghi , emam naghi

[ ۱۳٩۱/۳/٢٦ ] [ ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

قالَ الا مامُ اءبو الحسن ، علىّ النقی الهادى صلوات اللّه و سلامه علیه :

1 مَنِ اتَّقىَ اللّهَ یُتَّقى ، وَمَنْ اءطاعَ اللّهَ یُطاعُ، وَ مَنْ اءطاعَ الْخالِقَ لَمْ یُبالِ سَخَطَ الْمَخْلُوقینَ، وَمَنْ اءسْخَطَ الْخالِقَ فَقَمِنٌ اءنْ یَحِلَّ بِهِ سَخَطُ الْمَخْلُوقینَ.


امام نقی علیه السلام فرمود:
کسى که تقوى الهى را رعایت نماید و مطیع احکام و مقرّرات الهى باشد، دیگران مطیع او مى شوند.
و هر شخصى که اطاعت از خالق نماید، باکى از دشمنى و عداوت انسان ها نخواهد داشت ؛ و چنانچه خداى متعال را با معصیت و نافرمانى خود به غضب درآورد، پس سزاوار است که مورد خشم و دشمنى انسان ها قرار گیرد.

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٦ ] [ ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است 

imam naghi , emam naghi
[ ۱۳٩۱/۳/٢٦ ] [ ٩:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است 


imam naghi

[ ۱۳٩۱/۳/٢۳ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است 

 

emam naghi

[ ۱۳٩۱/۳/٢۳ ] [ ۳:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است 

 

امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢۳ ] [ ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٢ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

برای دل تنگم

 

گنبدت از هر کجای شهر سو سو می کند

دست هر آشفته ای را پیش تو رو می کند

در لباس خادمان مهربانت، آفتاب

صبح ها صحن حرم را آب و جارو می کند

ماه هر شب کنج بست شیخ حر عاملی

یاد معصومیت آن بچه آهو می کند

یاد معصومیت آن بچه آهو، یاد تو

کوچه های شهر را لبریز یاهو می کند

باد هم مثل نگهبان درت، بدو ورود

غصه را از شانه های خسته، پارو می کند

عطر نابی می وزد از کوچه باغ مرقدت

هر که می آید حرم، این عطر را بو می کند

خادمی می گفت که آقا به وقت بدرقه

دست زائر را پر از گل های شب بو می کند

 

"مریم سقلاطونی"

یا ضامن آهو

[ ۱۳٩۱/۳/٢٢ ] [ ٩:٥٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

کاخ همه شاهان جهان راکه بگردی

دربار کسی پنجره فولاد ندارد ...

پنجره فولاد

 

امام رضا علیه السلام فرمود :

عقل‌ شخص‌ مسلمان‌ تمام‌ نیست‌ ، مگر این‌ که‌ ده‌ خصلت‌ را دارا باشد : از اوامید خیر باشد ، از بدى‌ او در امان‌ باشند ، خیر اندک‌ دیگرى‌ را بسیار شمارد ، خیر بسیار خود را اندک‌ شمارد ، هرچه‌ حاجت‌ از او خواهند دلتنگ‌ نشود ، در عمر خود از دانش‌طلبى‌ خسته‌ نشود ، فقر در راه‌ خدایش‌ از توانگرى‌ محبوبتر باشد ، خوارى‌ در راه‌ خدایش‌ از عزت‌ با دشمنش‌ محبوبتر باشد ، گمنامى‌ را از پرنامى‌ خواهانتر باشد . سپس‌ فرمود : دهمى‌ چیست‌ و چیست‌ دهمى‌ ! به‌ او گفته‌ شد : چیست‌ ؟ فرمود : احدى‌ را ننگرد جز این‌ که‌ بگوید او از من‌ بهتر و پرهیزگارتر است‌.

 

(تحف‌ العقول‌ ، ص‌ 467)

[ ۱۳٩۱/۳/٢٢ ] [ ٩:٤۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

سلام و خدا قوت به عاشقان اهل بیت بویژه امام نقی (ع)؛

خواهران و برادران بزرگوار؛ 

دور جدیدی از مبارزه علیه بی حرمتی به امام نقی (ع) ، جد بزرگوار و شریف حضرت مهدی موعود (عج) در حال اجراست.

و اینک امروز که در انتظار ظهور حضرت مهدی موعود (عج) به سر می بریم،این وظیفه با ماست که برای حمایت از اسلام عزیز و مقابله با بی حرمتی در قبال اهل بیت (ع) خالصانه اقدام کنیم.

عزیزان؛

طی حرمت شکنی هایی که از جانب احشامی از قبیل خفاش نجسی ملعون به شأن مقدس امام نقی(ع) شد ،  وظیفه دانستم که همگی به یاری هم به طور جد در خصوص مقابله با این بی حرمتی ها اقدام کرده و در  خصوص اعتراض هیچ گونه کوتاهی و کم کاری نکنیم که فردا مدیون اهل بیت (ع) نباشیم.

بزرگواران باید برای تحقق کامل این هدف، تا حد امکان وظایف زیر را دنبال کنیم، شاید که مورد

رضایت خداوند متعال قرار گرفته باشیم.

وظایف و اقداماتی که باید اجرا شوند؛

1- حد الامکان برای مدت چند هفته یا چند ماه، عنوان وبلاگ و وبسایت خود را به عناوینی از قبیل {عاشقان امام نقی (ع) - درود بر پیروان امام نقی (ع) -مبارزه علیه حرمت شکنی به امام نقی (ع)-جانم فدای امام نقی (ع) -سربازان امام نقی (ع) } تغییر دهید.

2-برای تمامی مطالب خود برچسب هایی از قبیلimam naghi، امام نقی (ع)، امام هادی (ع)،عاشقان امام نقی (ع) درج کنید.

3-حد المقدور اعتراضات خود را در معرض دید قرار دهید.

4-سایت ها و بلاگ های مرتبط را لینک کنید.

5-همچنین برای اثبات بیداری اسلامی در گوگل عناوینی از قبیل{عاشقان امام نقی (ع) - درود برپیروان امام نقی (ع) -مبارزه علیه حرمت شکنی به امام نقی (ع)- جانم فدای امام نقی (ع)-سربازان امام نقی (ع)} به طور مکرر سرچ کنید.

6-برای بالا بردن آمار بازدید یکدیگر ، به آدرس خودتان یا وبلاگ های مرتبط از طریق جستجوگر گوگل وارد شوید و برای پست هایتان کد گوگل پلاس قرار دهید و نهایتا تا حد امکان بازدیدهایتان را بالا ببرید.

 

انشالله که با این اقدامات در جهت تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) موثر واقع شده باشیم

با رمز موفقیت یا زهرا (س) شروع می کنیم.

 

یازهرا (س)

 

http://danger2020.blogfa.com

http://comiteeemamzaman.blogfa.com/post/581

 

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/٢٢ ] [ ٧:٥٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/٢۱ ] [ ٩:۱٥ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/٢۱ ] [ ۸:۱۱ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/٢۱ ] [ ٥:٥٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

ع. چینی‌چیان: به راستی چرا امام نقی (ع) را آن روز کشتند و چرا امروز اهانت می‌کنند و چرا این دشمنی، کینه و بغض 1200 سال امتداد یافته است(؟!)

همیشه حکومت‌های جایر و ظالمینی که جان و مال بندگان خدا را هدف و منبع ارتزاق خود دانسته‌اند، سعی کرده‌اند تا دانش‌ مردم را ابزاری و بینش آنها را سطحی نگه‌دارند تا بی‌بصیرتی مانع از فهم آن چه بر سرشان می‌آید و آن چه بر آنان می‌گذرد شود و سطحی نگری‌شان مانع از کارآمدی دانش و علم‌شان گردد. و متأسفانه باید اذعان داشت که اذهان عمومی مسلمانان [اعم از اهل تشیع یا تسنّن] که بیش از سایر اقوام هدف این توطئه بودند نیز از آسیب‌های آن مصون نمانده‌اند.

 

اگر از عموم سؤال شود که حضرت علی، امام حسن و امام حسین (ع) چه می‌کردند و چه چیز موجب ترور و شهادت آنها گردید، پاسخی روشن و آماده دارند و خواهند گفت: مخالفت با حکومت وقت و جنایات معاویه و یزید و دد منشی‌های شمر و خولی و امثالهم. اما اگر سؤال شود امام سجاد (ع) چه می‌کردند؟ خواهند گفت: «عبادت و دعا» و اگر پرسیده شود: امام باقر و امام صادق (ع) چه می‌کردند، خواهند گفت: تدریس و تعلیم و نشر معارف اسلامی و اگر پرسیده شود: مابقی چه؟ اطلاع زیادی در اختیار همگان قرار ندارد! و به همین دلیل اگر سؤال شود که چرا به شهادت رسیدند؟ مطلبی به غیز از دشمنی خلیفه‌ی وقت که اغلب اسمش را هم نمی‌دانند به ذهن‌‌شان خطور نمی‌کند! و این جای تأسف است و باید چاره‌ای اندیشید.

 

البته این سطحی‌نگری در مورد سه امام اول و نحوه‌ی زندگی و شهادت آنها نیز وجود دارد و اگر اندک اطلاعات بیشتری در مورد آنان وجود دارد، مدیون کتب بسیاری است که در این زمینه توسط علما تألیف شده و نیز هیئات عزاداری، سخنرانی‌ها و نوحه‌ سرایی‌هایی که در مصیبت‌ها و در طول قرون پابرجا بوده است.

 

نگاه به چرایی‌ها است آگاهی و بصیرت می‌دهد:

 

سطحی‌نگری و بی‌بصیرتی سبب می‌شود تا آدمی «حادثه‌گرا» گردد و نه «هدف‌گرا». به عنوان مثال در میان شیعیان که عشق وافری به اهل بیت (ع) دارند، هر عالم و عوامی می‌داند که اهل بیت (ع) چگونه به شهادت رسیده‌اند؟ حضرت علی (ع) فرقش شکافته شد، حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) بین در و دیوار فرزندش سقط شد، امام حسن (ع) با زهر جگرش پاره پاره شد، امام حسین (ع)، سر از بدنش جدا شد و مابقی نیز با خوراندن زهر مهلک ترور شدند. اما اگر سؤال شود: «چرا؟» دیگر اطلاعات عمومی کافی نیست و هر کسی نمی‌تواند مطلبی اگر چه کوتاه ارائه دهد. و این جای تأسف و تأمل است. چرا که اطلاع از فیزیک حادثه و چگونگی شهادت، آگاهی و بصیرت و انگیزه‌ی خاصی به همراه ندارد و این نگاه به چرایی‌هاست که انسان را بیدار، هوشیار، بصیر و فعال می‌نماید.

 

امام نقی (ع):

 

دوره‌ی امامت امام علی النقی الهادی علیه‌السلام، بیش از 33 سال طول کشید. ابتدا در مدینه تشریف داشتند و به هدایت عمومی مردم و نشر معارف اسلامی و تعلیم دانشمندان و طالبان علم و معرف می‌پرداختند تا این که بُرَیحه عباسى در نامه اى به متوکل نوشت: «اگر تسلط بر حرمین شریفین را مىخواهى، علىبن محمد(علیهالسلام) را از این شهر بیرون کن؛ زیرا او مردم را به سوى خود فرا خوانده و عده بسیارى نیز دعوتش را پذیرفته‌اند... .» و بالاخره متوکل ایشان را به بهانه عشق و محبت و سختی تحمل دوری، از مدینه به سامراء فرا خواند.

 

امامت امام علی النقی الهادی (ع) در دوران حکومت‌های کوتاه مأمون، معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین و معتز ادامه داشت و سرانجام در سال 254 هجری قمری، در ایام حکومت معتّز، مسموم و شهید شدند.

 

چرا آن روز کشتند و چرا امروز اهانت می‌کنند؟

 

به راستی اگر امام سجاد علیه‌السلام فقط به عبادت، سجده، نماز و دعا اشتغال داشتند، اگر امام باقر و امام صادق (ع) فقط تدریس می‌کردند و سایر ائمه (ع) نیز فقط اشخاص معتبر و مقدس و محترمی بودند که عبادت خود و گاه موعظه‌ی مردم و احیاناً پاسخ به چند علمی اشتغال داشتند، پس چرا آنها را تبعید، زندانی و شکنجه می‌کردند و چه را در نهایت آنها را به شهادت رساندند و چرا این بغض پس از گذشت 12 تا 14 قرن هنوز فروکش نکرده و امروز به آنان اهانت می‌کنند؟!

 

پاسخ به این «چرایی» است که انسان بی‌خبر را «آگاه»، انسان آگاه را «بیدار»، شخص و جامعه‌ی آگاه و بیدار را به حرکت در راه رشد و گسستن زنجیرهای بندگی طواغیب و تبعیت مترفین (مرفهین بی‌درد) وا می‌دارد.

 

بی‌تردید هر چه که اهل‌بیت (ع) انجام می‌دادند، چه در قالب گریه در فراق پدر و حمایت از امام زمان خود (فاطمه زهراء علیها‌السلام)، چه در قالب تحرکات و تعاملات سیاسی به نفع اسلام و مسلمین (امام حسن علیه‌السلام)، چه در قالب خروج و قیام جهت احیای امر به معروف و نهی از منکر (امام حسین علیه‌السلام) و چه در قالب عبادت، تدریس، موعظه، ارشاد، تعلیم و تربیت، اشاعه‌ی علوم و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و ... انجام می‌دادند، همه آگاهی دهنده و بیداری بخش بود و همین «بیداری اسلامی» بود که مانند خاری در چشم، حکام کافر، جایر و ظالم را آزار می‌داد و پس از ناامیدی از نتایج حاصله در توطئه‌ها و ترفندها، دروغ‌ها و شایعه‌ها، تهدیدها وارعاب‌ها و در نهایت حبس‌ها و شکنجه‌ها، آنها را مصمم به ترور و قتل می‌کرد. چرا که گام اول بیداری، همان پذیرش «ولایت» است که مستلزم عمل به «لا إله» و «یکفر بالطاغوت» می‌باشد.

 

امروز:

 

تداوم بغض، کینه و دشمنی طواغیت و مترفین با اهل عصمت (ع)، نشان می‌دهد که آثار وجودی آنان در آگاهی بخشی و بصیرت اذهان عمومی هنوز تداوم دارد و همین «بیداری اسلامی» هم چون گذشته خطری مهلک برای حکام «زر و زور و تزویر» است. لذا در تداوم اهانت چندین هدف را دنبال می‌کنند:

 

*- آشکار و علنی سازی حقد، کینه و دشمنی – که لازمه‌ی جنگ است.

 

*- قداست شکنی و حرمت شکنی – که از استراتژی‌های کلان جنگ نرم است.

 

*- تحریک طرف مقابل به گونه‌ای تحقیر‌آمیز – که موجب تضعیف روحیه و احیاناً عکس‌العمل‌هایی شود که شاید بتوانند از آن بهره‌ای برد.

 

توضیح مختصر:

 

الف – اگر چه نفاق،‌ دو رویی، حیله، خدعه، فریب، ظاهرسازی، فتنه و ...، همه از تاکیتک‌های دشمنی جناح باطل علیه حق و جناح حق است که با ابزار گوناگون و به طرق مختلف ادامه می‌یابد، اما در جنگ علنی [که امروزه بین اسلام و کفر به اوج خود رسیده است]، دشمنی آشکار به منظور شاخ و شانه کشیدن برای طرف مقابل از یک سو و جذب و تقویت روحیه طرفداران از سویی دیگر، لازمه‌ی جنگ است.

 

ب – قداست شکنی (نه تنها علیه اسلام، بلکه علیه تمامی ارزش‌های بشریت و فرهنگ‌های متفاوت)، استراتژی اول نظام سلطه است. چرا که قداست‌ها و ارزش‌ها، سرمایه‌ها و دست‌مایه‌های مردم در ادیان‌، فرهنگ‌ها و ملیت‌های متفاوت است و اگر شکسته نشود، راه برای سلطه‌ی جهانی هموار نخواهد شد. لذا شاهدیم که در این عصر به اصطلاح آزادی، ارتباطات، مدنیت و ...، مدعیان لیبرال دموکراسی می‌گویند: اگر مسلمانان برای پیامبرشان قداست و حرمتی قائل‌اند، شخصی مثل سلمان رشدی را پیدا کنید تا کتابی اهانت آمیز بنویسد و یا چند مزدور ایتالیایی، هلندی و بلژیکی پیدا کنید تا کاریکاتورهایی بکشند – اگر برای قرآن‌شان قداست و حرمت قائلند، آن را در انظار به آتش بکشید تا هم تحقیر و عصبانی شوند و هم حرمتش شکسته شود. به راستی چه ضرورتی دارد که اگر یک کشیش فراماسونی تصمیم گرفته است قرآن را به آتش بکشد، یک خیابان تحت حفاظت پلیس امریکا قرار گیرد تا او با موفقیت این کار را انجام دهد (؟!) آیا دقت نموده‌ایم که تمامی این حوادث در امریکا و اروپا رخ داده است؟! – اگر برای حرم‌هایشان احترام قائلند، چند تروریست را مأمور کنید تا منفجر کنند – اگر برای علمایشان قداست و حرمتی قائلند، چند وبلاگ نویس و قلم به دست را اجیر کنید تا فحش بدهند – اگر برای نماز و سایر عبادات‌شان حرمتی قائلند، شبهه‌افکنی کنید و یا حتی جوک بسازید و فرافکنی کنید و ... .

 

ج – همه این امور به گونه‌ای سازماندهی و عملیاتی می‌شود که طرف مقابل (مسلمانان و به ویژه شیعیان) را ضمن تحقیر، تحریک کند، تا شاید انفعالی نشان دهند که زمینه برای بهره‌برداری مناسب‌تر گردد. آنها امید دارند تا مسلمان به ویژه شیعه، عصبی شود و دست به عمل متقابل زند، تا فرصت و امکان برای ایجاد تفرقه و به راه‌انداختن جنگ‌های مذهبی، صلیبی، قومی، نژادی و ... مساعدتر گردد.

 

امام نقی (ع)، هادی و هدایت کننده بود و هست، لذا آن روز جسمش را ترور کردند و امروز مترصد ترور شخصیت مبارکشان هستند. هر چند که بدن فانی است، اما شخصیت و اثر آن بزرگوار و سایر معصومین (ع) نه تنها هیچ‌گاه تضعیف نمی‌شود، بلکه نور وجودشان روز به روز گسترده‌تر شده و عقل‌ها و دل‌های مردمان را روشن و بیدار می‌نمایند.

 

یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ (الصف، 8)

 

ترجمه: مىخواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش کنند و خدا تمام کننده نور خویش است هر چند که کافران کراهت داشته باشند.

 

نقی imam naghi emam naghi امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/۱۸ ] [ ۸:٠۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 در محضر مرحوم آیت الله العظمی بهجت:

راه نجات و بازگشت الی الله گریختن به سوی اولیای اوست.

 

ده نکته ای که درباره امام دهم امام نقی (ع) باید بدانیم

نقی imam naghi emam naghi امام نقی

ده نکته ای که درباره امام دهم امام نقی (ع) باید بدانیم

[ ۱۳٩۱/۳/۱۸ ] [ ٧:٠٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 در محضر مرحوم آیت الله العظمی بهجت:

راه نجات و بازگشت الی الله گریختن به سوی اولیای اوست.

 

ده نکته ای که درباره امام دهم امام نقی (ع) باید بدانیم

نقی imam naghi emam naghi امام نقی

 

 

[ ۱۳٩۱/۳/۱۸ ] [ ٦:۳٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

بازخوانی زندگی و زمانه امام نقی علیه السلام

 

10 نکته ای که دباره امام دهم باید بدانید

 

مطلبی که در پایین می خوانید به این نیت نوشته شده که نشان بدهد آن ادعای اینترنتی که می گوید برای شیعه فقط چند امام مهم است و بقیه هیچ فقط به دلیل بی اطلاعی و دشمنی مطرح کنندگانش از متن تاریخ است و اتفاقا امام دهم حضرت علی النقی الهادی (ع) در تاریخ شیعه یکی از مهم ترین نقش ها را داشته. این امام، شیعه را به سلامت از یکی از پیچ های تند تاریخ عبور داد؛ دستگاه فکری و فلسفی شیعه را نظم داد؛ برای شیعه تشکیلات سیاسی درست کرد؛ شیعه را با تغییرات سازگار و به روز کرد؛ و عجیب اینکه همه اینها در سخت ترین شرایط و با کمترین امکانات.

به ادامه مطلب مراجعه کنید ....


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۳/۱٦ ] [ ٥:۳٢ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

تواضع، حقانیت و عظمت امام نقی علیه اسلام

شخصی بود به نام زید بن موسی که مرتب ادعای خلافت داشت و نزد عمر بن فرج-والی خلیفه عباسی-اظهار می داشت که ابوالحسن، امام علی النقی الهادی (ع) جوانی بی تجربه است، من عموی پدر او هستم و این مقام شایسته من است.

چرا اینقدر او ار تعظیم و احترام می کنید و او را بالای مجلس می نشانید ؟

عمر بن فرج در یکی از روزها موضوع را برای حضرت نقی (ع) مطرح کرد.

امام علیه اسلام فرمودند :

یک روز این کار را انجام بده، او را بالای مجلس بنشان و جای مرا همان پایین مجلس قرار بده؛ و سعی کن که همین فردا چنین برنامه ای اجرا شود.

چون فردای آن روز شد، والی، حضرت را بالای مجلس قرار داد و موقعی که حضرت در جای خود نشست زید بن موسی وارد شد. سلام کرد و جلوی امام نقی (ع) با تواضع و خشوع نشست.

و فردای آن روز که پنج شنبه بود، اول زید بن موسی وارد مجلس شد و او را در بالای مجلس جای دادند و سپس امام نقی (ع) وارد شد.

وقتی حضرت وارد مجلس گردید و زید، چشمش به آن حضرت افتاد، بی اختیار از جای خود حرکت کرد و ایستاد و بعد از آن کنار رفت و امام نقی علیه السلام را در صدر مجلس، بر جای خود نشانید و خود در کمال فروتنی و تواضع در مقابل عظمت آن حضرت علیه السلام روی زمین نشست.

[ ۱۳٩۱/۳/۱٦ ] [ ٤:٢٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ

و به خاطر شما باران فرو می ریزد ...

 

یادتان هست نوشتم که دعا می‌خواندم/ داشتم کنج حرم جامعه را می‌خواندم

از کلامت چه بگویم که چه با جانم کرد/ محکمات کلمات تو مسلمانم کرد

کلماتی که همه بال و پر پرواز است/ مثل آن پنجره که رو به تماشا باز است

کلماتی که پر از رایحه غار حراست/ خط به خط جامعه آیینه قرآن خداست

عقل از درک تو لبریز تحیر شده است/ لب به لب کاسه ظرفیت من پر شده است

همه عمر دمادم نسرودیم از تو/ قدر درکِ خودمان هم نسرودیم از تو

من که از طبع خودم شکوه مکرر دارم/ عرق شرم به پیشانی دفتر دارم

شعرهایم همه پژمرد و نگفتم از تو/ فصلی از عمر ورق خورد و نگفتم از تو

دل ما کی به تو ایمان فراوان دارد/ شیرِ در پرده به چشمان تو ایمان دارد

بیم آن است که ما یک شبه مرداب شویم/ رفته رفته نکند جعفر کذاب شویم

تا تو را گم نکنم بین کویر ای باران/ دست خالیِ مرا نیز بگیر ای باران

من زمین گیرم و وصف تو مرا ممکن نیست/ کلماتم کلماتی‌ست حقیر ای باران

یاد کرد از دل ما رحمت تو زود به زود/ یاد کردیم تو را دیر به دیر ای باران

نام تو در دل ما بود و هدایت نشدیم/ مهربانی کن و نادیده بگیر ای باران

ما نمردیم که توهین به تو و نام تو شد/ ما که از نسل غدیریم، غدیر ای باران

پسر حضرت دریا! دل ما را دریاب/ ما یتیمیم و اسیریم و فقیر ای باران

سامرا قسمت چشمان عطش خیزم کن/ تا تماشا کنمت یک دل سیر ای باران

بگذارید کمی از غم‌تان بنویسم/ دو سه خط روضه از این درد نهان بنویسم

گریه بر داغ شما عین ثواب است ثواب/ بار دیگر پسر فاطمه و بزم شراب...

 

«سید حمیدرضا برقعی»

 

 

دانلود زیارت جامعه کبیره امام علی النقی (ع) (فرهمند)

دانلود زیارت جامعه کبیره امام علی النقی (ع) (سماواتی)

 

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است

 

مبارزه ادامه دارد ....

[ ۱۳٩۱/۳/۱٦ ] [ ٤:۱۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

جانم به فدایت آقای همیشه مظلوم من

امام نقی (ع)

 


همه با هم بر خواندن زیارت جامعه کبیره مداومت کنیم
و همدیگر رو به این امر سفارش نمائیم

 

دانلود صوتی زیارت جامعه کبیره  امام نقی علیه السلام (فرهمند)

دانلود صوتی زیارت جامعه کبیره امام نقی علیه السلام (سماواتی)

نقی imam naghi emam naghi امام نقی

[ ۱۳٩۱/۳/۱٥ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

حدیث عشق

مولا علی علیه السلام فرمود :


خداوند بر یکی از پیامبرانش وحی فرستاد بر امت خود بگو :
لباس دشمنان مرا نپوشند و غذای دشمنان مرا میل نکنند و هم شکل دشمنان من نگردند، وگرنه ایشان هم دشمن من خواهند بود.

 

میلاد مولی الموحدین مولا علی علیه السلام مبارک

[ ۱۳٩۱/۳/۱٥ ] [ ٧:٤٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی 

زیباترین نام جهان است

امام علی النقی (ع) فرمود :

نارضایتی پدر و مادر، کم توانی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.

 

میلاد مولای متقیان امیر المومنین علی علیه السلام و روز پدر مبارک.

 

این مطلب را از دست ندهید ...

مبارزه ادمه دارد

[ ۱۳٩۱/۳/۱٤ ] [ ٥:٢۱ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی  نقی

زیباترین نام جهان است

امام علی النقی (ع) فرمود :

خود پسندی آدم را از دانشجویی باز می دارد و به ناسپاسی و انکار حق می خواند.

[ ۱۳٩۱/۳/۱٤ ] [ ٥:۱٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

امام نقی علیه اسلام فرمود :

خدا در مرتبه ذاتی خود پیوسته یگانه بوده است؛ سپس آنچه را خواست بیافرید.

هیچ چیز بازدارنده قضا و مانع حکم او نیست.

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی 

زیباترین نام جهان است

[ ۱۳٩۱/۳/۱٤ ] [ ٥:۱٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

گروه مبارزه با هتاکین به اهل بیت(ع)

 

ائمه اطهار(ع) سرباز می طلبند.. کجا نشسته ای؟؟؟

در انتظار چه هستی؟؟؟

بیشتر دوستان من در گوشه وکنار این فضای مجازی در حال تلاش برای مبارزه علیه هتاکین هستن..

تصمیم گرفیتم در این فضا پستی رو اختصاص بدیم تا این گروه ها رو باهم متحد کنیم و به جای فعالیت های پراکنده و بی هدف، هدفمند و با حداکثر انرژی به مبارزه مون ادامه بدیم.. این گروه موسوم به گروه مبارزه با هتاکین به اهل بیت(ع) متحد و یکدست مبارزاتشون را ادامه میدن تا نابودی کامل همه هتاکان به ساحت مقدس معصومین(ع) از دنیای مجازی.. 

باید کاری کنیم تا دیگر کسی در هیچ زمانی به خود جرات ندهد تا به مقدسات شیعیان توهین کند...

امروز، روز مبارزه است..

اگر مرد راهی بگو بسم الله..

در صورت تمایل به پیوستن به این گروه اسم و وبلاگ فعال خود در این زمینه را در وبلاگ "غریب تر از غریب الغربا" به آدرس"http://danger2020.blogfa.com/" یادداشت فرمایید.


یازهرا(س)

[ ۱۳٩۱/۳/۱۳ ] [ ٦:٤۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/۱۳ ] [ ٦:۳٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

میلاد حضرت جواد الائمه (ع) دردانه آقا علی بن موسی الرضا (ع) مبارک


امام جواد (ع) فرمود :

سه چیز است که بنده را به رضوان خدا می رساند:

زیادی استغفار، نرم خویی، و صدقه بسیار دادن .

مسند الامام الجواد، صفحه 131.

 

 

آقای مهربونم، امام عشق (ع)، حضرت خورشید، ضامن آهو ازتون ممنونم که باز من گنه کار و رو سیاه رو طلبیدین

ممنون اجازه دادی شب میلاد پسرتون آقا جواد الائمه (ع) به شما شاد باش بگم و تو صحن و سراتون نفس بکشم

 سبک شدم آقا

انرژی گرفتم مولای من

خودتون کمک کنید این زیارت برام حفظ بشه و باز نَرَم سمت شیطان

[ ۱۳٩۱/۳/۱۳ ] [ ٦:٠۸ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

آقای من 

نفسم گرفته در این کلاغشهر بی روح

خسته ام

خسته ام از این همه سیاهی ...

به فریادم برس

بگذار نفس بکشم در حال و هوایت

بگذار این روح خسته باور کند

امیدی هست

نوری هست

عشقی هست...

 

بگذار رو به روی گنبد طلایی و  آسمانی ات

با تمام وجود اسمت را فریاد بزنم

بگذار سلامت کنم

ای خورشید هشتمین...

 

 به قول حاج آقا سر لک این اتفاقات اخیر و توهین به مقدسات و امام نقی (ع)،

ثابت کرد مادی گرایی به ته بن بست پوچی خودش رسیده.

این رفتارهای اخیر شاید از طرفی برای ما سخت و تلخ باشه ولی به نوعی نشان می دهد که کارشان تمام است. انشالله به زودی آن اتفاق بزرگ رخ خواهد داد.

عاقبت یک روز مغرب محو مشرق می شود

عاقبت غربی ترین دل نیز عاشق می شود

عهد می بندم زمانی که نه زود است و نه دیر

مهربانی حاکم کل مناطق می شود

 

 دوستان عزیز ببخشید نتونستم به همه تون سر بزنم ....

 

 

راهی حرم عشق

قبله دلهام ....

بیشتر از همیشه به آغوش آقا محتاج بودم

صفایی دیگه ای داره این بار زیارت جامعه کبیره تو صحن و سرای امام رضا (ع)

اگه قابل باشم به یادتون هستم....

 

 

پست های قدیمی تر رو از دست ندید

" یا حق "

[ ۱۳٩۱/۳/٦ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/٤ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

اگر دوره ائمه اطهار (ع) و پیامبر اکرم (ص) بود چه کار می کردند؟

این سوال اساسی است که دربرخورد با هر مساله جدید دینی تکرار می شود. سوالی که جوابش به سر راستی و سادگی خود سوال نیست. مثلا در همین مورد بحث ما، برخوردهای پیامبر (ص) و ائمه (ع) با کسانی که به مقدسات توهین می کردند، طیف وسیعی از رفتارهای متفاوت را شامل می شود. هم برخوردهای جدی و قاطع و هم برخوردهای نرم و با هدف جذب . این برخوردها، هم به موقعیت و الزامات زمانی ربط داشته و هم به موقعیت فردی طرف مقابل و هم به نوع شدت و نوع توهین انجام شده. خودتان ببینید.

 

ما در کنار داستان معروف پیامبر (ص) و همسایه ای که هر روز سر ایشان خاکروبه می ریخت و روزی که نریخت، پیامبر اکرم(ص) فهمیدند که مریض شده و به عیادتشان رفتند، این حکم قاطع را هم داریم که در روز فتح مکه، پیامبر (ص) همه قریش و کسانی که را که بارها با اسلام جنگیده بودند بخشید، به جز 10 نفر که فرمود آنها را هر جا پیدا کردند، بکشند "اگرچه ایشان در کعبه گریخته باشند یا دست در حلقه کعبه زده باشند"

از آن 10 نفر، باز حضرت، هشت نفر را با شفاعت این و آن بخشید، اما دو نفر کشته شده یکی شاعری بود که در هجو آن جناب شعر گفته بود و کنیزک او که این اشعار را با دف و چنگ می خواند (سیرت رسول الله، ویرایش جعفر مدرس صادقی، 448-447) این رفتار دو گانه پیامبر (ص) در مواجهه با دو نمونه از توهین به مقدسات، به دلیل حساسیتی بود که حضرت نسبت به نقش تبلیغات کفار داشتند. (سیره رسول الله، رسول جعفریان، ص 627)

 

در دهه های بعدی تاریخ اسلام قضیه به این سادگی نیست، برخوردهای ائمه (ع) پیچیده تر می شود. مثلا در زمان حکومت امیر المومنین حضرت علی (ع) و فتنه خوراج، این گروه تا زمانی که دست به ترور نزده بودند، در تبلیغات و بحث علنی هم آزاد بودند (علی از زبان علی، سید جعفر شهیدی، ص 141-140) حتی یک بار، مردی از خوراج هنگام صحبت حضرت (ع) فریاد کشیده بود :

" قاتله الله کافرا ما افقهه" خدا این کافر را بکشد، چقدر دانشمند است!

اصحاب امام  بلند شدند تا حق او را کف دستش بگذارند، اما حضرت اصحاب را آرام کرد و فرمود او دشنامی به من داد، "جواب حرف حرف است و یا بخشش(نه برخورد فیزیکی)" (نهج البلاغه، کلمه قصار، 420)

همین حضرت امیر (ع) اما در برابر یک نوع دیگر از توهین به مقدسات رفتار شدیدی دارد، در قرآن، آیاتی هست که دو نفر برای داوری به نزد داوود نبی (ع) می روند و یکی شان می گوید برادرم 99 گوسفند دارد اما به یک گوسفند من هم طمع دارد (سوره ص، 23 و 24) . برخی از احادیث جعلی می گوید که این آیات درباره ماجرایی است که داوود به همسر یکی از فرماندهانش نظر داشت. امام علی(ع) فرمود است:

   اگر کسی که چنین حرفی زده است را پیش من بیاورند، بر او دو بار حد شرعی جاری می کنم، یک به خاطر تهمت جنسی و یک هم به خاطر توهین به یک پیامبر. (تفسیر مجمع البیان، ج 8، ص 472)

 

یکی از کسانی که احادیث امام چهارم حضرت امام سجاد (ع) را روایت کرده و آن احادیث را نشر و گسترش داده، شخصی است به اسم محمد بن مسلم بن عبیدالله زهری. این زهری، از شاخه بنی امیه قریش است. پدربزرگش (عبیدالله) در بدر با پیامبر (ص) جنگیده بود و پدرش(مسلم) همراه با مصعب بن زبیر در سرکوب مختار نقش داشت. خودش هم در دستگاه خلافت اموی صاحب منصب بود و برخی خلفا او را برای معلمی سر خانه بچه هایشان انتخاب می کردند. یعنی طرف جد اندر جد دشمن اهل بیت (ع) به حساب می آمد. اتفاقا یک بار هم امام سجاد(ع) شنید که او در مسجد النبی (ص) شخنان توهین آمیزی درباره مولا امیر المومنین علی (ع) گفته و او را به خاطر این سخنان سرزنش کرد. آن وقت امام سجاد(ع) برای چنین آدمی، یک نامه مفصل نوشته است و در آن با لحنی کاملا دوستانه و خیرخواهانه نصیحت کرده که نگذارد حکومت بنی امیه از موقعیت علمی او سوء استفاده بکنند. (تحف العقول، ترجمه پرویز اتابکی، ص 283-280). این رفتار امام سجاد(ع) چنان در زهری تاثیر کرد که او بالکل عوض شد و در شمار شاگردان امام درآمد. در تاریخ نوشته اند او طوری به امام علاقه داشت که باقی بنی امیه سر همین مسخره اش می کردند و به او می گفتند "یا زهری! ما فعل نبیک، یعنی علی بن الحسین (ع)" زهری! پیامبر تو علی بن الحسین (ع) تازه چه کار کرده و چی گفته؟ (شرح الاخبار، ج3، ص 258).

باز امام صادق (ع) وقتی می شنود قاتل عمویش، زید بن علی (ع) شعری خوانده است با این مضمون که ما زید را به صلیب کشیدیم و هیچ اتفاقی نیفتاد و همین ادعای نادرست علویان است،  به همین مقدار اکتفا کردند که او را نفرین کنند. (نفرین امام این بود که " خدایا سگ ها را بر او مسلط کن" به سال نرسیده، در اطراف کوفه شیری آن مرد را درید- نثر الدر، ج1، ص 353-352) اما در مورد یک نوع دیگر از توهین به مقدسات، امام صادق (ع) به شیعیان دستور بایکوت کامل توهین کنندگان را می دهند. "یا مفضل! لاتقاعدوهم و لاتواکلوهم و لا تشاربوهم و لاتصافحوهم" با آنها نشست و برخاست نکنید، چیزی به آنها برای خوردن و آشامیدن ندهید و حتی دست هم با آنها ندهید. (رجال کشی، حدیث 525) کسانی که این طور مورد ملامت امام صادق (ع) هستند، شیعیان افراطی هستند و کسانی که برای امامان ما (ع) شأن خدایی قائل بودند. این نوع از غلو هم در نظر ائمه (ع) مصداق توهین است.

 

امام رضا (ع) در حدیثی انواع توهین های به ائمه را این طور دسته بندی کرده است :

" مخالفان ما احادیثی جعل کرده اند و به ما نسبت می دهند. این احادیث جعلی سه دسته هستند :

الف) روایات غلوآمیز که ما را بالاتر از چیزی که هستیم نشان می دهد.

ب) احادیث تقصیر که ما را کمتر از آن چیزی که هستیم نشان می دهد.

ج) روایاتی که در آن به دشمنان ما توهین شده است. اما روایات غلو آمیز را وقتی مردم می شنوند، شیعیان ما را تکفیر می کنند. وقتی دسته دوم روایات را می بینند به ما در همان حد اعتقاد پیدا می کنند. وقتی هم توهین به دشمنان ما را می شنوند، به ما همان نسبت ها را می دهند."

  (عیون اخبار الرضا(ع)، چاپ اعلمی، ص 167-166).

نکته سومی که امام رضا (ع) فرموده اند، دقیقاً یکی از اصول ثابت تعالیم اسلامی در مقابل با توهین به مقدسات است. این اصل در قرآن هم به صراحت آمده است که به مقدسات کسانی که به خدا ایمان ندارند توهین نکنند (انعام، 108). در تمام موارد بالا هم علیرغم جزئیات و دقایقی که وجود دارد، یک اصل ثابت می بینیم؛

ائمه ما هرگز به کسی توهین نکردند.   

[ ۱۳٩۱/۳/٤ ] [ ٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است

 

   
 • روایتی خواندنی درباره امام نقی علیه السلام
 • بعد از آن، راهی منزل خویش گشتم و فتح بن خاقان نیز به دنبال من آمد و گفت: شکّی ندارم که تو از حضرت ابوالحسن، امام هادی علیه‌السلام تقاضا کرده ای که برایت دعا نماید و دعای آن حضرت مستجاب شده است، پس خواهش می‌کنم که از او تقاضا کنی تا برای من نیز دعا نماید.
 
 • امام علی النقی علیه السلام و قدرت نمایی الهی
 • به بهانه ایام شهادت حضرت علی النقی، امام هادی علیه السلام گفتگویی با حجة‌الاسلام والمسلمین سیدرضا هاشمی گلپایگانی محقق و پژوهشگر در تاریخ اسلام انجام دادیم تا از ابعاد تاریخی عصر امام دهم آگاه شویم.
 
 
 
 • دیروز حرمش و امروز حریمش ...
 • مثل روز روشن است که این اقدامات از نفس سرکش و پلید افرادی بیگانه ی از پاکی و معنویت سرچشمه می گیرد که تنها و تنها می توان آنها را سپاهیان ابلیس نامید
 
 • بهترین رسانه اما برای دشمن!
 • اگر کسی برای شما ارسال کرد از مراجعه و دیدن لینک آن مطلب خودداری کنید حتی اگر دوست صمیمی شما برایتان نوشته باشد: «ببین چه توهین هایی کرده و یا حتی چه شبهاتی وارد می کنند» جدا خودداری کنید. جنگ کلیک ها و امتیارات فیس بوکی و الِکسایی و... است و کسب رنکینگ ه
 
 • استدلالی جالب در بزرگداشت اهل علم
 • خداوند متعال همانطور که مؤمن را بر غیر مؤ من مقدم مى دارد،« مؤ من عالم» را بر« مؤ من غیر عالم» برترى داده است . و باز خداوند است که مى فرماید: «خداوند مؤمنان اهل علم را درجاتى ، برترى مى دهد» آیا خداوند گفته است که خداوند نجیب زادگان و شریفان نسب دار را ر
 
 • دعوت یا تبعید امام به سامرا؟
 • بدون تردید امام از سوء نیت متوکّل آگاه بود؛ ولى چاره اى جز رفتن به سامرّا نداشت ، زیرا سرباز زدن از دعوت متوکّل ، سندى براى سعایت کنندگان مى شد و متوکّل را بیشتر تحریک مى کرد و بهانه مناسبى به دست او مى داد. گواه آن که امام از نیات متوکّل آگاه بوده و ناچا
 
 • از مشرق تا مغرب فرشتگان مسلح
 • حضرتش علیه السلام دعا کرد و فرمود: نگاه کن ! چون نظر کرد، دید بین آسمان و زمین از مشرق تا مغرب از فرشته پر است و همه مسلح هستند، خلیفه از وحشت بیهوش شد.
 
 • عنایت امام نقی به دشمن
 • امام نقی علیه السلام وارد شد، لب هاى مبارکش به دعا حرکت مى کرد و ابدا اثر اضطراب و وحشت در آن حضرت علیه السلام نبود. چون نظر متوکّل بر آن حضرت افتاد یک مرتبه خود را از تخت به زیر افکند و به استقبال حضرت شتافت و با اضطراب او را در برگرفت ، دست هاى مبارک و
 
 • گوشه اى از کرامت ها و شگفتى هاى امام نقی علیه السلام
 • امامان معصوم علیهم السلام به جهت مقام عصمت و امامت ، از ارتباط ویژه با خداى متعال و جهان غیب برخوردار بوده اند و مانند پیامبران الهى معجزات و کراماتى داشته اند که مؤیّد مقام امامت و ارتباط آنان با خدا مى بود. نمونه هایى از علم و قدرت الهى آن بزرگواران در
 
 • روز خشنودى و رضا
 • فرمود: اى اباهاشم ! شکر کدام یک از نعمت هاى خدا را که به تو عطا فرموده ، مى توانى به جاى آورى ؟ من سکوت کردم و ندانستم چه بگویم . امام علیه السلام خود فرمود: خدا به تو ایمان عطا کرد و به جهت آن بدنت را از آتش دوزخ بازداشت . خدا به تو صحت و عافیت عطا کرد
 
 • گوشت حرام برای درندگان
 • بلطون گفت : شب هنگام خدمت حضرت امام هادى علیه السلام رسیدم ، فرمود: امروز متوکّل با آن غلامان چه کرد؟ عرض کردم : تمام آنها را به قتل رسانید. فرمود: میلى دارى آنها را ببینى ؟ عرض کردم : آرى . فرمود: در پس پرده داخل شو. چون داخل شدم ، دیدم تمام آنها نش
 
 • نافع ترین دوستى
 • محمد بن صلت گوید: به حضرت نقی علیه السلام نامه نوشتم که شخصى با من دشمنى مى کند و من به فکر چاره اى افتاده ام که آن را اجرا کنم . حضرت در جواب نوشتند: احتیاج به آن فکر نیست . طولى نکشید که آن شخص به بدترین وجهى از دنیا رفت و من از شرّ او خلاص شدم
 
 • امام شناسی با جامعه کبیره
 • فاضل پرهیزکار، علامه مجلسى رحمة الله در هنگام شرح این زیارت چنین مى گوید: این زیارتى است که جامع همه زیارت هاى امامان معصوم علیهم السلام در مزارشان ، مى باشد و زیارت کننده مى تواند به وسیله این زیارت ، تمام امامان علیهم السلام را، چه امام حاضر که مقابل مر
 
 • خلاصه اى از زندگانى امام نقی علیه السلام
 • امام دهم در خانه اى دیده به جهان گشود که فضاى آن آکنده از معنویت و اخلاص و بندگى خدا بود. محیط زندگى امام هادى علیه السلام از نظر سیاسى و فرهنگى از ویژگى خاصى برخوردار بود. دستگاه خلافت عباسى پدر گرامیش را تحت فشار گذاشته بود، از این رو امام هادى علیه الس
 
 • ارتباط شیعیان با امام نقی علیه السلام
 • همگى به ریسمان خدا چنگ بزنید و نمیرید مگر آنکه مسلمان باشید. من فرمانبردارى از او را همچون اطاعت از خودم لازم مى دانم و نافرمانى نسبت به او را نافرمانى در برابر خودم مى دانم ، پس بر همین شیوه باقى باشید که خداوند به شما پاداش مى دهد و از فضل خود وضع شما ر
 
 • نور دهم! امام علی‌النقی، سلام
 • آفتاب عزّت از عرش جلال آمد پدید روز عید شادمانى را هلال آمد پدید آفتابِ فضل، تابان گشت از کوه شکوه ظلمت شب هاى هجران را وصال آمد پدید روز، روزِ شادى و وقت نشاط آمد از آنک
 
 • امام سامرا جانم فدایت
 • به یمن تو گدای اهل بیتم گدای هل اتای اهل بیتم به لطف آستان مستجابت مسلمان دعای اهل بیتم به نام تو پس از عمری غریبی غلام آشنای اهل بیتم
 
 • عاشقان احساس مستی می کنند
 • امشب از جام ولایت سر خوشم از دل و جان باده را سر می کشم میکده دارد هوای دیگری در طرب آورده می را ساغری هر طرف آید ندای نوش نوش می رسد از عالم بالا سروش
 
 • آفتاب عزّت از عرش جلال آمد پدید
 • آفتاب عزّت از عرش جلال آمد پدید روز عید شادمانى را هلال آمد پدید آفتابِ فضل، تابان گشت از کوه شکوه ظلمت شب هاى هجران را وصال آمد پدید
 
 • امام نقی (ع) ولایت را تثبیت کرد !
 • امام هادی(ع) پس از شهادت جانسوز پدر بزرگوارش امام جواد(ع) در بغداد، به مقام منیع امامت نایل شد. در آن زمان، هشت سال و پنج ماه از عمر شریفش گذشته و به همراه مادر ارجمندش در مدینه به سر می‌برد. از آن هنگام به مدت سیزده سال در مدینه الرّسول(ص) اقامت داشت
 
 
 • امام دهم، امام اول را چگونه زیارت می‌کرد؟
 • یکی از این زیارات منقول از جانب اهل بیت (علیهم‌السلام) که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد، زیارت امیرالمؤمنین(علیه السلام) در روز غدیر است که امام نقی (علیه‌السلام) آن را به ما آموخته‌اند. این زیارت مفصل که آن را شیخ مفید نقل می‌کند، در حقیقت در یک ن
 
 • 7خلیفه عباسی در زمان امام هادی
 • امام هادی علیه السلام در سنّ هشت سالگی پدر خویش را از دست داد و با شهادت امام جواد علیه‌السلام مسئولیت هدایت دینی و اخلاقی شیعه بر دوش وی قرار گرفت، مدّت امامت او 33 سال طول کشید (از سال 220 تا 254 هجری) و در مدّت عمر خویش با هفت تن از خلفای بنی عباس هم‌ز
 
 • یادگاری خواندنی از امام هادی(علیه‌السلام)
 • در میان زیارت‌نامه‌های مأثور، زیارت‌هایی وجود دارد که به « زیارات جامعه» مشهور است. این زیارت‌نامه‌ها را بدان سبب «جامعه»خوانده‌اند که متن آن‌ها به گونه‌ای تنظیم و آموزش داده شده است که می‌توان با خواندن یکی از آن‌ها، هر یک از پیامبران و امامان را از دور
 
 
 • تکلم امام نقی به زبان فارسی
 • یکی از امتیازات امام دهم که جلوه‌های آن بر اساس مشاهدات اصحاب امام در زندگانی امام وجود دارد، آگاهی کامل از همه زبان‌های معاصران خویش است.
 
 • امام از عمق دلم خبر داشت
 • ائمه اطهار (علیه‌السلام)، خدا را بنده بودند و ایمان و معرفت به خدا، دلشان را آرام بخشیده بود. دوست داشتند در برابر خدا تسلیم باشند و به همین علت خدا نیز با آنان دوستی می‌ورزید و به آنان جایگاهی والا عطا کرد و در پیشگاه پروردگارشان، مورد پسند قرار گرفتند.
 
 • شاهی در کاروان‌سرای گدایان
 • متوکل در همان ابتدا بر آن شد تا آن حضرت را شکنجه بدهد و از قدر و منزلت ایشان در نزد مردم بکاهد. از این رو دستور داد امام را پیش‏ از آن که به نزد وى ببرند، در کاروانسراى گدایان منزل دهند.
 
 • حضرت عشق التماس دعا
 • چشمهایت فرات دلتنگی اشکهایت تلاطم غمهاست حال و روز دل شکسته تو از نگاه غریب تو پیداست
 
 • شبهه قرآنی و پاسخ امام نقی(علیه‌السلام)
 • موسی بن محمد می‌گوید: روزی یحیی بن اکثم را دیدم. او از من سؤالاتی پرسید‏‏‎، پس نزد برادرم امام نقی (علیه السلام) آمدم و بین ما مباحثی رد و بدل شد که اطاعت او را بر من لازم و روشن ساخت. از ایشان پرسیدم: قربانت گردم! یحیی ابن اکثم از من سوالاتی پرسیده و خو
 
 • شعر امام نقی طاغوت را لرزاند
 • متوکل از شنیدن این ابیات چنان گریست که محاسنش به آب دیدگانش تَر شد، حاضران نیز، گریستند. آنگاه امام نقی(علیه السلام) را در کمال احترام به خانه‌اش باز گرداند.
 
 • شیعه‌ای که امام، بالایش نشاند
 • امام حسن عسکری (علیه السلام) نقل می‌نمایند که: روزی به پدرشان امام نقی  (علیه السلام) خبر رسید مردی از فقهای شیعه ایشان با یکی از ناصبیان (دشمنان اهل بیت(علیهم السلام)) سخن گفته و با برهان خود او را شکست داده تا به آنجا که رسواییش را آشکار ساخته است.
 
 • امام نقی و شیعه‌نمای تفرقه‌افکن
 • فارس بن حاتم بن ماهویه قزوینی در ابتدا از یاران نزدیک امام نقی(علیه‌السلام) و نماینده آن حضرت بود؛ اما بعدها هواهای نفسانی و حب ریاست و دنیاپرستی باعث خروج او از مسیر حقیقت شد و به ترویج بدعت و اعتقادات کفر آمیز و انحراف مردم از حق پرداخت و عملاً در صفوف
 
 • راز استجابت دعای معصوم
 • ابوموسی گوید: روزی نزد امام نقی (علیه السلام) رفته و عرض کردم: متوکل به من ستم می‌کند و اموالی را از من به جرم این که دوستدار شما هستم، گرفته است. اگر برای شما امکان دارد از او بخواهید تا دست از این کارهایش بر علیه من بردارد. امام (علیه السلام) فرمودند:
 
 • فرشته هایی که متوکل عباسی دید!
 • روزى متوکل خود را بر امام على النقى حضرت نقی  علیه السلام عرضه داشت و دستور داد هر اسب سوارى توبره اسب خود را پر از خاک نماید. و در محل معینى بریزند، در اثر انباشته شدن پشته و تل بلندى مانند کوه درست شد که آنرا تل المخالى (پشته توبره اسبها) نامیدند.
 
 • پیامک تبریک
 • طلوع ستاره‏ی تابناک ولایت، خورشید عدالت، فرزند ایمان، پدر دریای بی‏پایان، مهبط انوار رحمان، مفسر بزرگ آیه‏های قرآن، حضرت امام علی النقی علیه‏السلام تهنیت باد!
 
 • دارالشفاى حضرت نقی
 • خوش آن دل کز ازل دارد ولاى حضرت هادى خوش آن سر کو بساید رخ به پاى حضرت هادى دلا گر رستگارى خواهى ازحول صف محشر نما از حق طلب ظلّ لواى حضرت هادى
 
 • خورشید دهم
 • خورشید دهم، افق، مدینه، نور آوای فرشتگان، دف و تنبور امشب، دف ماه؛ در دو دست عشق امشب، هستی؛ سیاهْ مستِ عشق
 
 • پیشگویی امام درباره فرمانده گارد خلیفه
 • پیش گوئی از مرگ همچنین مرحوم شیخ حرّ عاملی ، به نقل از کتاب رجال مرحوم نجاشی رضوان اللّه تعالی علیهما آورده است : یکی از دوستان حضرت ابوالحسن ، امام نقی هادی صلوات اللّه علیه که در همسایگی آن حضرت زندگی می کرده ، حکایت کند: ما شب ها با حضرت علی بن محمّد ه
 
 • سیره و شخصیت امام نقی (ع)
 • «بُرَیحه عباسی»، که از سوی خلیفه به امامت جماعت مکه و مدینه منصوب شده بود، از امام هادی علیه‏السلام نزد متوکل، بدگویی کرد و برایش نوشت: «اگر نیاز به مکه و مدینه داری، علی بن محمد را از این دو شهر بیرون کن؛ زیرا او مردم را به سوی خود خوانده و گروه زیادی از
 
 • شعبده باز گستاخ و معجزه امام
 • شعبده بازی از هند نزد متوکل آمد، تردستی های عجیبی از خود نشان داد که متوکل حیران گردید، متوکل که از هر فرصتی می خواست بر ضد امام هادی (ع) استفاده کند، و با پف کردن ، نور خورشید خدا را خاموش نماید، به شعبده باز گفت : اگر طوری کنی در مجلسی عمومی ، حضرت هادی
 
 • اعدام انقلابی به دستور امام نقی
 • عصر امامت امام نقی (ع) بود، شخصی به نام فارس بن حاتم بن ماهویه قزوینی با دروغ بافی و فتنه انگیزی و بدعتگذاری ، مردم را می فریفت ، و دین آنها را سست می کرد، و آنها را به آئین خود در آورده ، دعوت می نمود. این خبر به امام هادی (ع) رسید،
 
 • وعده امام به یک اصفهانی
 • در عصر امام نقی (علیه السلام) شخصی بنام عبدالرحمن ساکن اصفهان و پیرو مذهب تشیع بود (با توجه به اینکه در آن زمان ، شیعه در اصفهان کم بود) از عبدالرحمن پرسیدند چرا تو امامت امام نقی (علیه السلام) را پذیرفتی نه غیر او را. در پاسخ گفت : من فقیر بودم ولی
 
 • سکه دوست، به نام هادی امت
 • پرستوها برگشته‏اند و ابرهای حجاز، بارش آغاز کرده‏اند در دهمین جشن شکوفایی زمین. امروز، سکه دولت به نام تو می‏زنند که زبانت، زبان «علی بن ابی‏طالب» است و امتداد رسالت آسمانی‏ات، به خطبه‏های غدیر ختم می‏شود
 
 • ارمغان هدایت
 • اتفاقی روشن در خانه جواد الائمه علیه‏السلام درست مثل ستاره در یک شب مهتابی! چه درخشش زلالی! زلال می‏آید و شفاف می‏رود. رد می‏شود؛ مثل گذر باد بهار در گیسوان شاخه‏ها!
 
 • بهشت سامرا
 • امروز، وقتى آفتاب جمال تو طلوع کند، خورشیدِ زیارت جامعه کبیره از افقِ جانت سر خواهد زد. هادى، نامى است که عصاره معناى توست.
 
 • نذر نامعلوم ادا شد!
 • روزی متوکل دچار مسمومیّت شد، پس نذر کرد که اگر چنانچه بهبودی یابد «مال کثیری» در راه خدا صدقه دهد؛ اتفاقاً پس از چند روز عافیت یافت و حالش به بهبودی گروید، بنابراین خواست تا به نذر خود عمل کند ولی ندانست که «مال کثیر» چه مقدار است. پس فقهاء و دانشمندان را
 
 • امام این لقبش را دوست نداشت
 • نیمه ماه ذی‏ الحجّه ، آن هنگام که بَدْر زیبایش، بر عرصه آسمان، حکم فرمایی و جلوه گری می‏کرد، بدری دیگر در مدینه درخشید که پرتو نورش، همه را واله و حیران کرد و معشوقان مجازی را، از خودنمایی باز داشت. امام هادی علیه‏السلام آمد، مدینه روشن شد و دل‏ های دوس

امام نقی (ع) خروشی تازه

 

ویژه شهادت امام نقی (ع)+دانلود مداحی امام نقی (ع)

 

چه کسی مرتد است؟آیا این حکم فقط در اسلام وجود دارد؟

[ ۱۳٩۱/۳/۳ ] [ ٩:۳٢ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است .....

 

امام نقی (ع) را بهتر بشناسیم 

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۳/۳ ] [ ۳:٢۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

زیباترین نام جهان است .....

 

 به ادامه مطلب مراجعه کنید ....

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۳/۳ ] [ ۳:۱۸ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

نقی

 

نقی یعنی پاک

چیز جدیدی نیست پاکی همیشه دشمن داشته است ....

 

جانم به فدایت یا امام علی النقی الهادی (ع)

نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی نقی

امام نقی امام نقی امام نقی امام نقی

 

به کوری دو چشم آن حقیری که از فرط حقارت بد دهان است

به هر دیوار این دنیا نوشتیم نقی زیباترین نام جهان است .....

 

امام نقی (ع) خروشی تازه

 

ویژه شهادت امام نقی (ع)+دانلود مداحی امام نقی (ع)

 

چه کسی مرتد است؟آیا این حکم فقط در اسلام وجود دارد؟


[ ۱۳٩۱/۳/٢ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

حدیثی زیبا از امام عزیزمان حضرت علی النقی الهادی (ع)

چقدر این حدیث زیبا رو این روزها باید گوش کنیم و عمل کنیم ...

 

بهتر از نیکی، نیکوکاری است

و زیباتر از زیبایی، گوینده آن است

و برتر از علم، حامل آن است

و بدتر از بدی، عامل آن است

و وحشتناک تر از وحشت، آورنده آن است.

 

امام علی نقی الهادی (ع)

بحار الانوار،ج53، ص 370، باب 28

 

این مطالب رو هم از دست ندید

 

امام نقی (ع) خروشی تازه

 

ویژه شهادت امام نقی (ع)+دانلود مداحی امام نقی (ع)

 

چه کسی مرتد است؟آیا این حکم فقط در اسلام وجود دارد؟

[ ۱۳٩۱/۳/٢ ] [ ٤:۱٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

الهی صبغه ی ارشادیم ده ***** اسیر نفسم و آزادیم ده

نمی گویم که غم یا شادیم ده ***** تولای امام الهادیم ده       

(عباس خوش عمل کاشانی)

 

[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

"اهداء کلیه در جهت اعدام خواننده شیطان صفت خفاش نجسی مرتد"

بسم الله

گرچه انکار نور، از سوی موش کور؛ آفتاب را بی تاب نمی کند

گرچه حضور ابرکی خرد، در پیشگاه ماه؛ مهتاب را از یاد نمی برد

گرچه اطوارهای کرم شب تاب؛ حریف دلربایی ستاره نمی گردد

اما ما گروه چمرانی ها حاضریم، برای تلألؤ مهتاب صورت امام نقی  علیه السلام و برای تجلی آفتاب سیرت نقی، تن و جان دهیم و بدین منظور بهای یکی از کلیه های خود را به کسی که این موش کور(خفاش نجسی مرتد) را به هلاکت برساند هدیه می دهیم.

شما نیز می توانید در این امر با ما همراه شوید.

به امید روزی که جان ناقابلمان، فدای نواده اش مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف شود.

 

چمرانی ها

جنبش جوانان انقلابی


 


[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

یا ضامن آهو!
در بند هواییم، یا ضامن آهو!
در فتنه رهاییم، یا ضامن آهو!
بی تاب و شکیبیم، تنها و غریبیم
بی سقف و سراییم، یا ضامن آهو!
عریانی پاییز، خاموشی پرهیز
بی برگ و نواییم، یا ضامن آهو!
سرگشته‌تر از عمر، برگشته‌تر از بخت
جویای وفاییم، یا ضامن آهو!
آلوده‌ی بدنام، فرسوده‌ی ایام
با خود به جفاییم، یا ضامن آهو!
آلوده مبادا، فرسوده مبادا
این گونه که ماییم، یا ضامن آهو!
پوچیم و کم از هیچ، هیچیم و کم از پوچ
جز نام نشاییم، یا ضامن آهو!
ننگینی نامیم، سنگینی ننگیم
در رنج و عناییم، یا ضامن آهو!
بی رد و نشانیم، از دیده نهانیم
امواج صداییم، یا ضامن آهو!
صید شب و روزیم، پابند هنوزیم
در چنگ فناییم، یا ضامن آهو!
چندی است به تشویش، با چیستی خویش
در چون و چراییم، یا ضامن آهو!
با دامنی اندوه، خاموش‌تر از کوه
فریاد رساییم، یا ضامن آهو!
مجبور مخیّر، ابداع مکرر
تقدیر قضاییم، یا ضامن آهو!
افتاده به عصیان، تن داده به کفران
آلوده‌رداییم، یا ضامن آهو!
حیران شده‌ی رنج، طوفان‌زده‌‌ی درد
دریای بکاییم، یا ضامن آهو!
تو گنج نهانی، ما رنج عناییم
بنگر به کجاییم، یا ضامن آهو!
با رنج پیاپی، در معرکه‌ی ری
بی قدر و بهاییم، یا ضامن آهو!
نه طالع مسعود، نه بانگ خوش عود
زندانی ناییم، یا ضامن آهو!
در غربت یمگان، در محبس شروان
زنجیر به پاییم، یا ضامن آهو!
رانده ز نیستان، مانده ز میستان
تا از تو جداییم، یا ضامن آهو!
سودای ضرر ما، کالای هدر ما
اوقات هباییم، یا ضامن آهو!
دل‌خسته و رسته، از هر چه گسسته
خواهان شماییم، یا ضامن آهو!
روزی بطلب تا، یک شب به تمنا
نزد تو بیاییم، یا ضامن آهو!
در صحن و سرایت، ایوان طلایت
بالی بگشاییم، یا ضامن آهو!
با ما کرم تو، ما در حرم تو
ایمن ز بلاییم، یا ضامن آهو!
چشم از تو نگیریم، جز تو نپذیریم
اصرار گداییم، یا ضامن آهو!
در حسرت کویت، با حیرت رویت
آیینه‌لقاییم، یا ضامن آهو!
مشتاق زیارت، تا جبهه‌ی طاعت
بر خاک تو ساییم، یا ضامن آهو!
گو هر چه نباید، گو هر چه بباید
در کوی رضاییم، یا ضامن آهو!
آیا بپذیری، ما را بپذیری؟
در خوف و رجاییم، یا ضامن آهو!
مِهر است و اگر قهر، شهد است و اگر زهر
تسلیم شماییم، یا ضامن آهو!
فریادرسی تو، عیسی‌نفسی تو
محتاج شفاییم، یا ضامن آهو!
هر چند گنه‌کار، هر قدر سیه‌کار
بی رنگ و ریاییم، یا ضامن آهو!
ما بنده‌ی درگاه، در پیش تو، اما
در عشق خداییم، یا ضامن آهو!
در رنج و تباهی، وقتی تو بخواهی
آزاد و رهاییم، یا ضامن آهو!
ای چشمه‌ی خورشید، مهر تو درخشید
در عین بقاییم، یا ضامن آهو!
ما همسفر شوق، فریادگرشوق
آوای دراییم، یا ضامن آهو!
همخانه‌ی شبگیر، همسایه تأثیر
پرواز دعاییم، یا ضامن آهو!
همراز به خورشید، دمساز به ناهید
در شور و نواییم، یا ضامن آهو!
هم‌صحبت صبحیم، هم‌سوی نسیمیم
هم‌دوش صباییم، یا ضامن آهو!
ما خاک ره تو، در بارگه تو
گویای ثناییم، یا ضامن آهو!
سوگند الستیم، پیمان نشکستیم
در عهد «بلی»ییم، یا ضامن آهو!
یار ضعفا تو، خود ضامن ما تو
ما اهل خطاییم، یا ضامن آهو!
هم مسکنت ما، هر مرحمت تو
مسکین غناییم، یا ضامن آهو!
از فقر سرودیم، یا فخر نمودیم
فخر فقراییم، یا ضامن آهو!
نه نقل فلاطون، نه عقل ارسطو
جویای هداییم، یا ضامن آهو!
هنگامه‌ی وهم آن، کجراهه‌ی فهم این
ما اهل ولاییم، یا ضامن آهو!
از گوهر پاکیم، از کوثر صافیم
فرزند نیاییم، یا ضامن آهو!
چاووش شب رزم، سرجوش تب رزم
شوق شهداییم ، یا ضامن آهو!
ایمان به تو داریم، یونان بگذاریم
تشریک‌زداییم، یا ضامن آهو!
منشور نشابور، سرسلسله‌ی نور
با حکمت و راییم، یا ضامن آهو!
تو راه مجسّم، گر راه به عالم
جز تو بنماییم، یا ضامن آهو!
تا صور قیامت، با شور ندامت
شایان جزاییم، یا ضامن آهو!
همراهی استاد آگاهی‌مان داد
کز تو بسراییم، یا ضامن آهو!
این بخت سهیل است، کش سوی تو میل است
در نور و ضیاییم، یا ضامن آهو!
زین نظم بدایع، وین اختر طالع
اقبال‌هماییم، یا ضامن آهو!

سهِیل محمودی
[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ٤:٤٧ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
 
 
جمعه 5 خرداد 1391 شهادت امام علی النقی هادی علیه السلام است ...
 
 
همانطور که مطلع هستید مدتی است عده ای افراد ضد دین در داخل و خارج از کشور اقدام به پیاده سازی موجی در توهین به ائمه اطهار بخصوص امام هادی(ع) نموده اند که علت غربت حضرت امام هادی نیز عدم فعالیت و تولید محتوای شیعیان در مورد ایشان در اینترنت است.
متاسفانه دشمنان نیز از این خلا استفاده کرده و غربت و مظلومیت امام هادی(ع) را دوچندان نموده اند.

پس از راه افتادن این موج عده از دوستان فعال اینترنت نیز برای پاسخ به این موج طرحی با مضمون دهه بزرگداشت امام هادی در اینترنت را راه اندازی نموده اند که مورد استقبال نیز قرار گرفت اما این دوستان اشتباه بزرگی در این طرح کرده اند که بجای بکار بردن لقب نقی در این طرح از لقب هادی استفاده کردند.

یکی از اهداف این طرح غیر از تکر یم حضرت نقی (ع) می بایست تغییر ریزالت ها یا پاسخ های جستجوی متن ، عکس و فیلم در موتور های جستجو از محتوای توهین آمیز به امام به محتوای مثبت و مذهبی در مورد ایشان باشد. اما این دوستان بدون توجه به این موضوع طرح را استارت زدند و هم اکنون در حال اجرای طرح می باشند.

اگر می خواهید دقیقا متوجه منظور شود این دو واژه را در گوگل سرچ کنید:

یک: امام هادی

دو: امام نقی

با جستجوی واژه دوم متوجه می شوید هتاکان به امام فقط بر روی  تگ یا کلید واژه امام نقی فعالیت می کنند و تا زمانی که دوستان ارزشی بر روی کلید واژه امام هادی کار کنند هیچ تغییر در رنک وب سایت های هتاکان در موتور های جستجو اتفاق نخواهد افتاد.


پشنهادات ما جهت افزایش رنک سایت ها و محتواهای ما در کلید واژه امام نقی:
 
- کد لوگوی رزمایش را که در سمت چپ سایت "سپاه عاشورا" موجود است در وبلاگ خود قرار دهید.
- لوگوی وبلاگ خود را به عکس زیر تغییر دهید.
- خبر مربوط به رزمایش را در وربلاگ خود بصورت پست ثابت قراردهید.
- عنوان وبلاگ خود را به جانم فدای امام نقی(ع) - هفته پاسداشت مقام امام نقی(ع) در فضای مجازی تغییر دهید.
چنانچه نمیخواهید عنوان وبلاگ خود را پاک کنید بعد از عنوان ویلاگ خود عبارت
"جانم فدای امام نقی(ع) - هفته پاسداشت مقام امام نقی(ع) در فضای مجازی"
را قرار دهید.
- بعد از انجام مراحل بالا فرم مربوطه را جهت اعلام حمایت از این طرح پر نمایید.
- تا 5 خرداد هر چقدر به امام نقی (ع) ارادت دارید نسبت به انتشار محتوا و عکس و پوستر و فیلم در مورد این امام مهربان در وبلاگ خود اقدام نمایید.

- بکار بردن واژه امام نقی بجای امام هادی در تمام محتواهای مرتبط با حضرت امام هادی(امام نقی) علیه السلام
- گذاشتن تگ هایی از قبیل: امام نقی کمپین امام نقی شیعه نقی علی هادی و کلید واژه های مرتبط
- لینک مطالب و محتوای مرتبط با امام نقی در هر سایت یا وبلاگی یا شبکه اجتماعی که وجود دارد( هر چقدر تعداد لینک های محتوای مرتبط با کلید واژه امام نقی بیشتر باشد رنک محتوا بالاتر می رود)
- بسیار مهم: وقتی محتوای عکسی را در پایگاه خود منتشر می کنید حتما در تگ img  آن title و alt را مساوی با کلمه امام نقی قرار دهید
- وقتی می خواهید تکست یا عکسی را لینک کنید حتما در تگ a مقدار title آن را برابر امام نقی قرار دهید
- وب سایت هایی که از تکنیک های url rewriting یا routing استفاده می کنند وقتی می خواهند لینک مطلبشان را در جایی ارسال کنند علاوی بر تایتلی که به لینکشان اضافه شده کلمه امام نقی را نیز اضافه کنند حتی اگر لینکشان با این موضوع مرتبط نبود
- حتی اگر تعداد عکس ها یا فیلم هایتان پیرامون موضوع امام نقی کم است همان عکس را بار ها در جاهای مختلف با کلید واژه امام نقی در جاهای مختلف ارسال کنید
- کمترین کار ممکن در شبکه های اجتماعی بخصوص فیس بوک و یوتیوب این است که محتوا ، روم یا فیلمی که می بینید در آن به امام نقی(ع) هتاکی شده را به آن شبکه گزارش تخلف کنید
- تعدادی لینک وب سایت هایی که محتوایشان در مورد امام نقی(ع) است را انتخاب و روزانه چندین بار بر روی آنها کلیک و وب سایت ها را باز کنید حتی اگر نمی خواهید محتوای آن را بخوانید
- حتما در متا تگ های کد قالب وبلاگ یا وب سایتتان از کلمه امام نقی استفاده کنید
- کلمات امام هادی و امام نقی که در محتوای متن وبلاگ یا وب سایتتان قرار دارد را Bold کنید و در کد آن دقت کنید بجای قرار گیری در تگ b در تگ strong قرار گرفته باشند.

 
این رزمایش تا تاریخ 5خرداد ادامه خواهد داشت.
 
 

برای مطالعه بیشتر درمورد این امام همام و انتشار در وبلاگ های خود می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید
** ویژه نامه تبیان
** ویژه نامه راسخون
** ویژه نامه آوینی
** ویژه نامه موسسه جهانی سبطین
** ویژه نامه مرکز پاسخ گویی به سوالات دینی

[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ۱:٤٦ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

جمعه 5 خرداد شهادت امام همام حضرت علی النقی (ع) است ...

 

قلب امام زمان (عج) این روزها داغدیده تر و رنجیده تر از هر زمانی است

غم های شما پایان ندارد آقا و مولا و سرور ما

 

یا  صاحب الزمان (عج) کاری کن با معرفت و نزدیکی بیشتر به شما خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  از این همه سیاهی نجات پیدا کنیم و قلب شما را شاد کنیم...

 

دانلود کتاب "چهل داستان و چهل حدیث از امام نقی (ع)"

 

دانلود "سیره پیشوایان(داستان زندگی امام نقی(ع)"

 

پست های قبل رو هم از دست ندید

" اسلام و ارتداد و دیگر ادیان"

 

 "شعر زیبای نقی زیباترین نام جهان است + دانلود صوتی

(حاج عبدالرضا هلالی) "


 "مسابقه " امام من " حضرت علی النقی (ع)"


شعر "علیرضا قزوه" در مورد هتاکی " خفاش نجسی مرتد " به امام

هادی(ع)


فرهنگ جامع سخنان " امام علی النقی (ع)  "


"بیانیه هیئت الرضا(ع) در محکومیت توهین به مقدسات و ذوات

معصومین(ع)"


"چرا امام هادی (ع) را نشانه گرفته اند"

 

دانلود "روضه و مرثیه حضرت هادی(ع)" حاج محمود کریمی

 

 دانلود روضه زیبای "کبوتر" حمید علیمی

 

دانلود "ای دهمین اختر برج هدی" حاج حسن خلج

 

دانلود "منم ابن الرضا(ع) " حاج منصور ارضی


دانلود "باید به جای سامرا خونه ما خراب می شد" حاج محمد رضا طاهری

 

دانلود "بزن بارون، بزن بارون که مثل ابرها دلگیرم" حاج محمد طاهری

 

دانلود " ای دائم از خدا و نبین  تو را سلام" میر داماد

 

دانلود "ای کعبه دل یا حضرت هادی" حمید علیمی

 

دانلود "ای از غم تو بر جگر سنگ شراره" حمید علیمی

 

دانلود "مسموم کینه شد امام هادی ای خدا" حاج سعید حدادیان

 

دانلود "روح عالم، اسم اعظم، دل به غم دادی ، حضرت هادی" حاج مهدی سلحشور

 

[ ۱۳٩۱/۳/۱ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من بر سر راه عشق زانو زده ام در محفل انس،ذکر یاهو زده ام هر کس به کسی سپرده دل اما من دل در گرو ضامن آهو زده ام.....
لینک دوستان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب
کد امام نقی
موسیقی

Get Flash Code


يا امام نقي (ع)

تدبر در قران آیه قرآن
ایران رمان