يا امام نقي (ع)

یا ضامن آهو جانم فدای امام نقی (ع)


یا ضامن آهو جانم فدای امام نقی (ع)
یا امام رئوف مدد
قالب وبلاگ

 

 فرا رسیدن ماه خوب خدا مبارک باد 


خدا رو شکر که دوباره توفیق داد ماه مبارک رمضان رو درک کنیم 

 اینکه دوباره به ماه مبارک رمضان رسیدیم مدیون امام رضا(ع) هستیم ، آقای مهربونی که همیشه هوامونو دارن ... چی میتونم بگم از مهربونی های شما ... 

دلم هوای آقا رو کرده بود ... بلند شدم رفتم مسجد محل، امام جماعت مسجد هم اومد دم در خونه قشنگ شما ...

روزی کل ماه رمضون رو از شما طلب کردیم امروز

سخنران مسجد از توصیه شما به اباصلت هروی برای ماه رمضان گفت ... 

از مهربونی ها شما ... از شفا دادن مریض فلج ... از لحظه شهادت شما ... 

خدارو شکر روز اول ماه رمضون دلمون بارونی شد با یاد و ذکر و حس حضور در حرم شما ....

.

.

حدیث تصویری مولا علی (ع)

 

خدای خوبی ها

شنیدی امروز ناله های دل ما رو در مسجد حضرت اباالفضل(ع) ...

دیدی گریه های ما رو برای ارباب بی کفن و آقا امام رضا(ع) 

به حق ماه صیام ... به حق امام رضا(ع) ما رو ببخش ....

 

الهی العفو به علی بن موسی الرضا(ع)

امام رضا (ع) در خصوص ماه رمضان
 می فرمایند: «خوبی ها در ماه رمضان پذیرفته شده و بدی ها بخشیده می شود، هر کس یک آیه از قرآن در ماه رمضان تلاوت کند مانند آن است که تمام قرآن را در ماه های دیگر تلاوت کند و هر کس به چهره برادر مومن خود لبخند بزند در قیامت وی نیز بر چهره او لبخند می زند و او را بشارت به بهشت می دهد و هر کس در این ماه مؤمنی را کمک کند، خداوند او را هنگام عبور از صراط که قدمها می لرزد، کمک خواهد کرد و هر کس در این ماه غضب خود را باز دارد، خداوند غضب خود را از او باز می دارد و هر کس گرفتاری را کمک کند خداوند او را روز قیامت که روز فزع اکبر است کمک خواهد کرد و هر کس در این ماه مظلومی را کمک کند، خداوند او را در دنیا و قیامت کمک می کند. ماه رمضان ماه برکت، ماه رحمت و مغفرت و توبه و بازگشت است و هر کس در ماه رمضان بخشیده نشود در چه ماهی آمرزیده خواهد شد؟ پس خداوند را بخوانید و از او بخواهید که روزه هایتان را قبول کند و عمرتان را طولانی قرار دهد و شما را به طاعت و دوری از معصیت موفق گرداند که او بهترین مسؤول است.»

 

در ادامه مطلب سیره امام رضا(ع) در رابطه با ماه مبارک رمضان 

 

 

ادامه مطلب
[ ۱۳٩٤/۳/٢٩ ] [ ۸:٠۸ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

امام رضا علیه السلام ـ به نقل از پدرانش علیهم السلام، از امام على علیه السلام ـ: روزى، پیامبر خدا براى ما خطبه خواند و فرمود: «اى مردم! همانا ماه خدا، همراه با برکت و رحمت و آمرزش، به شما روى آورده است؛ ماهى که نزد خدا برترین ماه هاست و روزهایش برترین روزها، شب هایش برترین شب ها و ساعاتش برترین ساعات است.

ماهى است که در آن به میهمانى خدا دعوت شده اید و از شایستگان کرامت الهى قرار داده شده اید.

نفس هایتان در آن، تسبیح است، خوابتان در آن، عبادت، عملتان در آن، پذیرفته و دعایتان در آن، مورد اجابت است.

پس با نیّت هاى راست و دل هاى پاک، از پروردگارتان بخواهید تا براى روزه دارى آن و تلاوت کتاب خویش، توفیقتان دهد؛ چرا که بدبخت، کسى است که در این ماه بزرگ، از آمرزش الهى محروم بماند.

با گرسنگى و تشنگى خود در این ماه، گرسنگى و تشنگى روز قیامت را یاد کنید؛ به نیازمندان و بینوایانتان صدقه بدهید؛ به بزرگان خود احترام، و بر کوچک هایتان ترحّم، و به بستگانتان نیکى کنید؛ زبانتان را نگه دارید؛ چشم هایتان را از آنچه نگاه به آن حلال نیست، بپوشانید؛ گوش هایتان را از آنچه شنیدنش حلال نیست، فرو بندید؛ به یتیمان مردم، محبّت کنید تا بر یتیمان شما محبّت ورزند؛ از گناهانتان به پیشگاه خداوند توبه کنید؛ در هنگام نمازها، دستانتان را بر آستان او به دعا بلند کنید، که آن هنگام (وقت نماز)، برترین ساعت هاست و خداوند با نظر رحمت به بندگانش مى نگرد و هر گاه با او مناجات کنند، پاسخشان مى دهد و چون او را صدا بزنند، جوابشان مى گوید و چون او را بخوانند، اجابتشان مى کند.

اى مردم! جان هاى شما در گرو کارهاى شماست، پس با آمرزش خواهى خود، آنها را آزاد سازید؛ و پشت هاى شما از بار گناهانتان سنگین است، پس با طول دادن سجده هاى خود، آنها را سبک کنید، و بدانید که خداوند ـ که یادش والاست ـ به عزّت خود، سوگند خورده است که نمازگزاران و سجده کنندگان را عذاب نمى کند و در روزى که مردم در پیشگاه پروردگار جهانیان [براى حساب ]مى ایستند، آنان را با آتش، هراسان نمى سازد.

اى مردم! هر که از شما در این ماه، روزه دارى را افطار دهد، پاداش او براى آن، نزد خدا، آزاد کردن یک برده و آمرزش گناهان گذشته اوست».

پس گفتند: اى پیامبر خدا! همه ما توانایى این کار را نداریم!

پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: «خود را از آتش نگه دارید، هر چند با یک دانه خرما؛ مخود را از آتش نگه دارید، هر چند با یک جرعه آب.

اى مردم! هر کس اخلاقش را در این ماه، نیکو سازد، براى او وسیله عبور از صراط خواهد بود، در آن روز که گام ها بر صراط مى لغزد؛ و هر کس در این ماه بر بردگان خود آسان بگیرد، خداوند حساب او را سبک خواهد گرفت؛ و هر کس در این ماه، شرّ خود را [از دیگران] باز دارد، خداوند در روز دیدارش، غضب خویش را از او باز خواهد داشت؛ و هر که در این ماه، یتیمى را گرامى بدارد، در روز دیدار، خداوند، گرامى اش خواهد داشت؛ و هر که در آن به خویشاوند خود نیکى کند، در روز دیدار، خداوند با رحمتش به او نیکى خواهد کرد؛ و هر کس در آن از خویشان خود ببرد، خداوند در روز دیدار، رحمتش را از او قطع خواهد نمود؛ و هر کس در آن، نماز مستحبّى بخواند، براى او دورى از آتش، نوشته مى شود؛ و هر کس واجبى را در آن ادا کند، پاداش کسى را دارد که هفتاد واجب را در ماه هاى دیگر، ادا کرده است؛ و هر کس در آن بر من زیاد صلوات بفرستد، خداوند در روزى که وزنه اعمال، سبک مى شود، وزنه اعمال او را بیفزاید؛ و هر کس در آن، آیه اى از قرآن تلاوت کند، پاداش کسى را دارد که در ماه هاى دیگر، ختم قرآن کرده است.

اى مردم! در این ماه، درهاى بهشت، بازند. پس، از پروردگارتان بخواهید که آنها را بر شما نبندد؛ و درهاى دوزخ، بسته اند. پس، از پروردگارتان بخواهید که آنها را بر شما نگشاید؛ و شیطان ها در بندند.

پس، از پروردگارتان بخواهید که آنها را بر شما مسلّط نسازد».

من(علی.ع) برخاستم و گفتم: اى پیامبر خدا! برترین کارها در این ماه چیست؟

فرمود: «اى ابو الحسن! برترین کارها در این ماه، پرهیز از حرام هاى الهى است». سپس گریست.

گفتم: اى پیامبر خدا! سبب گریه شما چیست؟

فرمود: «اى على! بر این مى گریم که حرمت تو را در این ماه مى شکنند. گویا مى بینم تو در حال نماز براى پروردگار خویشى، که نگون بخت ترین اوّلین و آخرین، همو که برادر پى کننده ناقه قوم ثمود است، برمى خیزد و بر فرق سرت ضربتى مى زند و محاسنت، از خون سرت، رنگین مى شود».

گفتم: اى پیامبر خدا! آیا در آن حالت، دینم سالم است؟

فرمود: «دینت، سالم است».

سپس فرمود: «اى على! هر کس تو را بکشد، مرا کشته است و هر کس تو را دشمن بدارد، مرا دشمن داشته است و هر کس تو را ناسزا گوید، مرا ناسزا گفته است؛ چرا که تو از من هستى، همچون جان من. روح تو، از روح من است و سرشت تو، از سرشت من.

خداى متعال، من و تو را آفرید و من و تو را برگزید و مرا براى پیامبرى، و تو را براى امامت، انتخاب کرد.

هر کس امامت تو را انکار کند، نبوّت مرا انکار کرده است.

اى على! تو وصىّ من، پدر فرزندان من، همسر دختر من و جانشین من بر امّتم هستى، در حال حیاتم و پس از مرگم فرمان تو، فرمان من است و نهى تو، نهى من است. سوگند به خدایى که مرا به نبوّت برانگیخت و مرا بهترین آفریدگان قرار داد، تو حجّت پروردگار بر خلق اویى و امین او بر رازش و جانشین او بر بندگانش»

 

 

[ ۱۳٩٤/۳/٢٩ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
پاییز سال شصت برای درهم شکستن عظمت ارتش عراق،سلسله عملیات هایی در جنوب،غرب و شمال جبهه های نبرد طراحی گردید،در هشتم آذر ماه اولین عملیات بزرگ یعنی طریق القدس (آزادی بستان) انجام شد و اولین شکست سنگین به دشمن وارد شد.
دایی عزیز من شهید حسن اسماعیل زاده که امروز اسمش نه فقط بر خیابان محل زندگیمون که تو قلبهای ما حک شده از شهدای این عملیات بود...
یاد همه ی شهدای غیوری که برای خاکشون برای ناموسشون و حفظ دینشون  جان دادند گرامی ...
یاد ۱۷۵ غواص شهید ...
۱۷۵ غیور دست بسته ...
کاش شرمنده شما نباشیم

.
.

شهید اسماعیل زاده

خدا بخواد فردا تو مراسم تشییع شرکت می کنم،قابل نیستم اما دعاگوتان هستم.

.
.

#سلام_بر۱۷۵غواص_شهید
 
175 شهید غواص
خدا چه قدرتی به شهدا داده است که خود فرمود: «وَ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُم‏؛ و کسانى که در راه خدا به شهادت رسیده‏اند، خدا هرگز اعمالشان را باطل و تباه نمی‌کند.»

شادی روح همه شهدای عزیز صلوات 
[ ۱۳٩٤/۳/٢٦ ] [ ۱:٥٩ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

تمثیل باد غرور از دیدگاه آیت الله مجتهدی (ره):

قدیم در دوجا سقف درب ورودی پایین بود و واردین باید سر خود را پایین می آوردند چرا که اگر باد غرور در وجود آنها باشد بدین وسیله خالی شود و به نوعی باعث دمیدن روح تواضع در آن ها شود. یکی درب زورخانه ها که باد قدرت و جوانی را از بین ببرد و یکی حجره طلبه ها و خانه علماء برای از بین رفتن باد علم.

حضرت امیر ( علیه السلام): یَنبغی للعاقلِ أن یَحترسَ سُکَرَ المالِ وَ سُکرَ العلمِ وَسُکرَ القدرةِ وَ سُکرَ المَدحِ وَ سُکرَ الشَبابِ فَإنّ لکلِّ واحدٍ من ذلکَ ریحاً خَبیثاً تَسلُبُ العقلَ وَ تستَخفُّ الوَقارَ ( غررالحکم).

شایسته است که هر عاقلی از این مستی ها خود را نگه دارد مستی مال، مستی علم، مستی قدرت، مستی مدح و مستی جوانی چرا که هرکدام از این ها باد نامطبوعی دارند که عقل را می گیرد و وقار را سبک می کند.

 

دیگر عارفانه ها

[ ۱۳٩٤/۳/٢٢ ] [ ٥:۱٧ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

شاید بارها این عارفانه ها رو شنیده باشیم ....

تو فضای مجازی که این روزها غوغا میکنه دست به دست کردیم ...

اما تاملی هم کردیم ؟

عمل هم کردیم؟

چقدر سعی و تلاش کردیم ؟!

ماه مبارک رمضان در پیشه ، از خدا و اهل بیت(ع) بخوایم کمک مون کنن

عمل مون همونی بشه که باید و ازمون انتظار میره ... یا علی(ع) 

 

یازده نکته از مرحوم رجبعلی خیاط :

1. اگر به قدر ترسیدن از یک عقرب، از عقاب خدا بترسیم، عالم اصلاح می شود.

2.تو برای خدا باش، خدا و همه ملائکه اش برای تو خواهند بود. «من کان لله، کان الله له»

3.سعی کنید صفات خدایی در شما زنده شود؛ خداوند کریم است، شما هم کریم باشید. رحیم است، رحیم باشید. ستار است، ستار باشید... 

4.دل جای خداست،صاحب این خانه خداست. آن را اجاره ندهید.

5.کار را فقط برای رضای خدا انجام دهید،نه برای ثواب یا ترس از جهنم.

6.اگر انسان علاقه ای به غیر خدا نداشته باشد، نفس و شیطان زورشان به او نمی رسد.

7.اگر کسی برای خدا کار کند، چشم دلش باز می شود.

8.اگر مواظب دلتان باشید و غیر خدا را در آن راه ندهید، آنچه را دیگران نمی بینند شما می بینید. و آنچه دیگران نمی شنوند، شما می شنوید.

9. هر کاری می کنید نگویید " من کردم"، بگویید : «لطف خداست.» همه را از خدا بدانید.

10.نفس اماره را مهار کنید و با آن مخالفت کنید.

11. به سادات احترام بگذارید ...

 

دیگر عارفانه ها 

[ ۱۳٩٤/۳/٢٢ ] [ ۳:۳۱ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

زندگی شخصی 

 درباره هزینه کردن در خانواده از امام رضا(ع) پرسیدم. دنبال معیار بودم. امام فرمود :

«راه میانه، راهی است در میان دو روش ناپسند!»

 منظور امام را متوجه نشدم. پرسیدم : «فدایت شوم! من آن دو روش ناپسند را نمی دانم. منظورتان چیست؟»

حضرت فرمود : «آری، می دانم. خدا تو را رحمت کند! آیا نمی دانی که خداوند، از اسراف کاری و سخت گیری، بیزاری جسته و فرموده است: 

" آنان که انفاق می کنند، نه اسراف می ورزند و نه تنگ می گیرند؛ بلکه راهی میانه در پیش می گیرند؛ یعنی نه افراط و نه تفریط.»

 

" الخصال، ص 54. "

[ ۱۳٩٤/۳/٢٢ ] [ ۳:٢۱ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

6.برنامه روزانه حساب‏رسى

 

قالَ الکاظم علیه السلام: لَیْسَ مِنّا مَنْ لَمْ یُحاسِبْ نَفْسَهُ فى کُلِّ یَوْمٍ، فـَاِنْ عَمِلَ حَسَناً إسْتـَزادَ اللّه َ وَ اِنْ عَمِلَ سَیِّئاً اِسْتَغْفَرَاللّه َ وَ تابَ اِلَیْهِ

امام موسى کاظم علیه السلام فرمود: هر کس که هر روز از خودش حساب رسى نکند از ما نیست. پس اگر کار نیک انجام داده باشد، از خداوند بخواهد که افزون ترش کند، و اگر بد کرده باشد، از خدا آمرزش بطلبد و به سوى او توبه کند.

 

[ ۱۳٩٤/۳/٢٢ ] [ ۳:۱٤ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

متوکل عصبانی بود،می خواست امام را سبک کند. هر کار می کرد به جلسات می گساری نمی آمد. نامه نوشت به برادر امام که اهل ساز و آواز بود، اهل می و گناه.

از او خواست در سامرا سکونت کند. افراد زیادی را جمع کرد برای استقبال.

امام نقی هم رفت. به موسی گفت :«هیچ وقت به متوکل نگو که شراب می خوری، او تو را آورده این جا آبرویت را ببرد و در مهمانی ها بی ارزشت کند.»

- اگر تعارفم کرد چه ؟

- با این کار خودت را بی ارزش نکن.

امام باز تکرار کرد. وقتی موسی قبول نکرد، گفت: «این مجلسی که متوکل فکرش را کرده،هرگز تشکیل نخواهد شد.»

موسی هر روز صبح می رفت برای دیدن متوکل. به او می گفتند: «متوکل کار دارد؛ شب بیا. مست است؛ صبح بیا. مریض است؛ بگذار وقت دیگر.»

سه سال گذشت، متوکل مرد و او هنوز ندیده بودش؛ نه در مهمانی و نه حتی تنها.» 

 

 نقی آفتاب در حصار 25

 

از وبلاگ دیگر ما 

امام نقی (ع) دهمین خورشید 

نیز دیدن کنید ....

 

امام نقی (ع)

 

جهت گسترش عکس ها و مطالب ارزشی از امام دهم حضرت علی النقی الهادی (ع) و کمک به رفع مظلومیت امام عزیزمان در فضای مجازی از این وبلاگ نیز دیدن کنید

عکس ها و مطالب ارزشی در رابطه با امام نقی رو در فضای مجازی با برچسب

نقی،امام نقی، imam naghi, emam naghi, naghi 

نشر بدید ... 

خدا رو شکر تا حدودی از این مظلومیت کاسته شده اما خیلی بیشتر باید کار کرد ، یا علی (ع)


[ ۱۳٩٤/۳/٢۱ ] [ ٩:٤۱ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

مست کرده بود. فرستاده بود امام را به زور بیاورند به مجلس باده نوشی و عیاشی اش.

به امام مشروب داد ولی زیر بار نرفت.

گفت : «شعر بخوان!»

امام جواب داد : «شعر زیاد حفظ نیستم.»

وقتی اصرار کرد، امام سرود :

«آنان که بر بلندی کوه ها کاخ ساختند

مرگ اینک در اعماق گور طعمه ی کرمان نمودشان

آن تاج ها و گوهر و زیور ها کجا بشد؟

پرسد کسی ز بعد دفن ایشان که هان چه شد؟!»

عربده های مستانه جایش را به ضجه های ذلیلانه داد. چهار هزار دینار به امام داد و با احترام فرستادش خانه. امام که بیرون رفت، جام شرابش را محکم کوفت زمین.

 

نقی آفتاب در حصار 24

[ ۱۳٩٤/۳/٢۱ ] [ ٩:۳٥ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

لبیک یا علی النقی (ع)


دستور فوری داشت برای بازرسی خانه. شبانه با نردبان از پشت بام بالا رفت.

خواست داخل شود، تاریک بود، نتوانست.

کسی صدایش کرد : «سعید! همان جا باش تا برایت شمع بیاورم.» آورد.

در روشنایی دید امام لباس پشمی پوشیده و روی حصیری نشسته، رو به قبله.

خجالت زده نگاه کرد ...

امام گفت: «خانه در اختیار توست.»

 

بر روی عکس ها کلیک کنید ...

نقی آفتاب در حصار 23

 
[ ۱۳٩٤/۳/٢۱ ] [ ٩:۳۳ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

زید اعتراض کرد به خلیفه : «هادی جوان است و بی تجربه، من اما عموی پدرش هستم و شایسته احترام و تواضع.»

خلیفه جریان را به امام نقی(ع) گفت.

امام جواب داد : «هر چه می گوید انجام بده.»

مجلسی برپا بود. زید بن موسی وارد شد. او را بالای مسجد نشاندند. امام بعد از او آمد.

زید بی اختیار بلند شد، در مقابل فضل امام خم شد.

امام را جای خودش نشاند و نشست روی زمین، پیش پای او.

 

نقی آفتاب در حصار 22

[ ۱۳٩٤/۳/٢۱ ] [ ٩:۳٠ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

از وبلاگ دیگر ما 

امام نقی (ع) دهمین خورشید 

نیز دیدن کنید ....

 

امام نقی (ع)

 

جهت گسترش عکس ها و مطالب ارزشی از امام دهم حضرت علی النقی الهادی (ع) و کمک به رفع مظلومیت امام عزیزمان در فضای مجازی از این وبلاگ نیز دیدن کنید

عکس ها و مطالب ارزشی در رابطه با امام نقی رو در فضای مجازی با برچسب

نقی،امام نقی، imam naghi, emam naghi, naghi 

نشر بدید ... 

خدا رو شکر تا حدودی از این مظلومیت کاسته شده اما خیلی بیشتر باید کار کرد ، یا علی (ع)


[ ۱۳٩٤/۳/۱٥ ] [ ٤:۱٤ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

خودسازی در جوانی 


6.پرهـیز از معصـیت

 قالَ أمیرُالْمُؤْمِنین علیه السلام: عَجِبْتُ لِمَنْ یَحْتَمى الطَّعامَ لِأَذِیَّتِهِ، کَیْفَ لایَحْتَمى الذَّنْبَ لِأَلیمِ عُقُوبَتِهِ

 

حضرت على علیه السلام فرمود: در شگفتم از کسى که از غذا(ى فاسد) به خاطر رنج و آزارش پرهیز مى کند، امّا از «گناه»، به خاطر عذاب دردناکش پروا و پرهیزى ندارد!

 

[ ۱۳٩٤/۳/۱٥ ] [ ۳:۳۳ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

به راستی چرا امام نقی (ع) را آن روز کشتند و چرا امروز اهانت می‌کنند و چرا این دشمنی، کینه و بغض 1200 سال امتداد یافته است(؟!)

همیشه حکومت‌های جایر و ظالمینی که جان و مال بندگان خدا را هدف و منبع ارتزاق خود دانسته‌اند، سعی کرده‌اند تا دانش‌ مردم را ابزاری و بینش آنها را سطحی نگه‌دارند تا بی‌بصیرتی مانع از فهم آن چه بر سرشان می‌آید و آن چه بر آنان می‌گذرد شود و سطحی نگری‌شان مانع از کارآمدی دانش و علم‌شان گردد. و متأسفانه باید اذعان داشت که اذهان عمومی مسلمانان [اعم از اهل تشیع یا تسنّن] که بیش از سایر اقوام هدف این توطئه بودند نیز از آسیب‌های آن مصون نمانده‌اند.

 

اگر از عموم سؤال شود که حضرت علی، امام حسن و امام حسین (ع) چه می‌کردند و چه چیز موجب ترور و شهادت آنها گردید، پاسخی روشن و آماده دارند و خواهند گفت: مخالفت با حکومت وقت و جنایات معاویه و یزید و دد منشی‌های شمر و خولی و امثالهم. اما اگر سؤال شود امام سجاد (ع) چه می‌کردند؟ خواهند گفت: «عبادت و دعا» و اگر پرسیده شود: امام باقر و امام صادق (ع) چه می‌کردند، خواهند گفت: تدریس و تعلیم و نشر معارف اسلامی و اگر پرسیده شود: مابقی چه؟ اطلاع زیادی در اختیار همگان قرار ندارد! و به همین دلیل اگر سؤال شود که چرا به شهادت رسیدند؟ مطلبی به غیز از دشمنی خلیفه‌ی وقت که اغلب اسمش را هم نمی‌دانند به ذهن‌‌شان خطور نمی‌کند! و این جای تأسف است و باید چاره‌ای اندیشید.

 

ادامه مطلب را بخوانید ....

 

بر روی عکس ها کلیک کنید ...

امام نقی جان

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٤/۳/۱٤ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)

 

سلام بر همه دوستان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)

خدا رو شکر با همه مشکلات و دل مشغولی ها و کمتر اومدن های من و شما هنوز وبلاگ " یا ضامن آهو " سرپاست و ان شالله با توکل و کمک اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) و همراهی شما بتونیم ادامه بدیم ...

باز امام عزیز و مهربان لطف کردن و من کمترین رو طلبیدن حرم قشنگشون

لطف بزرگی بود که در ماه رجب دوبار زیارت امام هشتم نصیبم شد ولی فکرشم نمیکردم به فاصله کوتاهی در ماه شعبان و روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) در حرم با صفا و نورانیشون باشم ...

 یاد همه شما عزیزان و دوستان خوبم بودم ...

ان شالله به زودی زیارتی همراه با عشق و شور و معرفت قسمت همه بشه  

.

.

ببخشید که نتونستم به شما جانان سر بزنم و جوابگوی محبت هاتون باشم

وبلاگ " یا ضامن آهو " رو تنها نگذارید .... 


این عکسم یادگاری از این سفر تقدیم به شما خوبان 

حرم امام رضا (ع) 

 

[ ۱۳٩٤/۳/۱٢ ] [ ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

میلاد امام سجاد (ع) مبارک باد 

 

خدایا 

من در کلبه ی فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خویش نداری 

من چون تویی دارم و تو چون خویش نداری 

.

.

.

4.از خـود، براى خـود

 

قالَ الصّادِق علیه السلام: خُذْ مِنْ نَفْسِـکَ لِنَفْسِکَ، خُذْ مِنْها فِى الصِّحَةِ قَبْلَ السُّـقْمِ، وَ فِى الْقُوَّةِ قَبْلَ الضَّعْفِ، وَ فِى الْحَیاةِ قَبْلَ الْمَماتِ

امام جعفر صادق علیه السلام فرمود: از خودت براى خودت بهره بگیر، از خودت در دوره تندرستى پیش از بیمارى؛ ودر دوره توانایى پیش از ناتوانى و در زندگى قبل از مرگ، بهره بگیر.

 

پایگاه فیس بوک وبلاگ یا ضامن آهو

 https://www.facebook.com/ImamReza8

 

 


 

[ ۱۳٩٤/۳/۳ ] [ ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]


مگر نه با ولادت تو، عشق متولد شد، رشادت رشد کرد، شهامت رنگ گرفت، ایثار معنا؛ شهادت، قداست؛ و خون، آبرو گرفت؟مگر نه با ولادت تو، زلال ترین تقوا از چشمه سار وجود جوشید؟ مگر نه با ولادت تو "موج"، موجودیت یافت؟مگر نه این که " نسیم" با تولد تو متولد شد و مگر نه " صاعقه" اولین نگاه تو در گهواره بود و مگر نه "عشق" در کلاس تو، درس می خواند و مگر نه " ایثار" به تو مقروض شد و مگر نه " آفرینش" از روح تو جان گرفت؟پس چرا ما خبر " ولادت"  تو را هم که می شنویم، بغض گلویمان را می فشرد؟

 

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

 

اعیاد شعبانیه مبارک باد 


بر روی عکس کلیک کنید

ماه شعبان

 

 

[ ۱۳٩٤/۳/٢ ] [ ۳:۱٧ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]

 

ماه شریف شعبان برای سالک الی الله بسیار با ارزش است. یکی از شبهای قدر در این ماه می باشد و کسی در آن متولد شده که خداوند بواسطه او وعده پیروزی به تمامی دوستان، پیامبران و بر گزیدگانش داده است. و وعده داده، بوسیله او بعد از پر شدن زمین از ظلم جور، آن را پر از قسط و عدل نماید. از مقام آن همین بس که ماه رسول خدا صلوات الله علیه بوده و حضرتش صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: "شعبان ماه من است، خداوند کسی را که مرا در ماهم یاری کند، بیامرزد."

 

ویژه نامه ماه شعبان 

 

بر روی عکس کلیک کنید 

 

ماه شعبان


[ ۱۳٩٤/۳/٢ ] [ ۳:٠۸ ‎ق.ظ ] [ خادم معنوی امام رضا(ع) ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من بر سر راه عشق زانو زده ام در محفل انس،ذکر یاهو زده ام هر کس به کسی سپرده دل اما من دل در گرو ضامن آهو زده ام.....
لینک دوستان
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب
کد امام نقی
موسیقی

Get Flash Code


يا امام نقي (ع)

تدبر در قران آیه قرآن
ایران رمان